logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Ekspansja Dachser DIY Logistics w Hiszpanii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Działający globalnie operator logistyczny Dachser rozwija w Hiszpanii specyficzny model logistyki B2C, realizując dostawy zamówionych w sklepie DIY wyrobów od producenta bezpośrednio do klienta. Ten sposób dystrybucji świetnie się sprawdza na wyjątkowym hiszpańskim rynku DIY, którego wartość szacowana jest na 3,4 mld euro.

   Firma Dachser, która specjalizuje się w logistyce międzynarodowej, współpracuje na terenie Hiszpanii z dwoma spółkami: Azkar oraz hiszpańskim Dachser Air & Sea Logistics. Kooperacja dotyczy zarówno rynku krajowego, jak i obsługi przesyłek w imporcie oraz eksporcie.

- Działamy w atmosferze oczekiwania - tak Ralf Meistes, szef usługi Dachser DIY Logistics, opisuje nastroje na Półwyspie Iberyjskim, gdzie operator prowadzi intensywną działalność. Ralf Meistes jest w ścisłym kontakcie zarówno z producentami, jak i marketami DIY, stąd jego doskonała znajomość europejskiego rynku i nastrojów. - Hiszpanie są przekonani, że kryzys się kończy
Hiszpańscy producenci mają apetyty na zwiększenie sprzedaży w Europie, tak samo jak detaliści. Obie strony do osiągnięcia swoich celów potrzebują niezawodnego systemu dystrybucji.

- Dzięki współpracy z nami, dostawca może zagwarantować sieciom DIY, że wszystkie dostawy dotrą na czas - wyjaśnia Ralf Meistes.


Dachser
dość szybko zaczął inwestować w segment DIY w Hiszpanii. Zaledwie rok temu, jeszcze zanim ktokolwiek odważył się stwierdzić, że kryzys mija, operator nabył całościowe udziały w Azkar, z którym współpracował od 2008 roku. W tym samym czasie przejął również spedytora morskiego i lotniczego - firmę Transunion, która obecnie działa pod nazwą Dachser Spain Air & Sea Logistics. Teraz te dwie firmy współpracują z niemiecką spółką, wspólnie rozwijając usługę DIY Logistics.
   Wyjątkowo duży potencjał na rynku materiałów budowlanych mają hiszpańscy producenci płytek ceramicznych, którzy wchodzą na nowe rynki, zwłaszcza poprzez sieci DIY. Dachser realizuje dla nich model logistyki business-to-consumer: np. francuskie sieciowe sklepy DIY posiadają w swojej ofercie wysokiej jakości płytki hiszpańskie, nie mając ich na stanie, a wszystkie zamówienia są dostarczane bezpośrednio na prywatne adresy we Francji.
   Azkar, hiszpańska spółka Dachser, również posiada znaczące doświadczenie na krajowym rynku B2C. Kupowanie produktów w marketach budowlanych na zamówienie generalnie jest bardziej popularne w Hiszpanii niż w innych krajach europejskich. Prognozy wskazują, że taki rodzaj dystrybucji będzie w najbliższych latach zyskiwał na popularności, co oznacza dobry czas dla logistyki.

- Branżę DIY czeka jeszcze bardziej dynamiczny rozwój - ocenia Ralf Meistes z Dachser.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 maj 2014 11:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj