logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Z Bremy na cały świat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 125 lat temu August Kuehne i Friedrich Nagel założyli w Bremie firmę spedycyjną pod nazwą Kuehne + Nagel.

    Zaczynając od transportu surowców takich jak bawełna, zboże, drewno, pasze i cukier, firma stała się jedną z największych globalnych korporacji logistycznych. Obecnie, sieć logistyczna Kuehne + Nagel obejmuje cały glob i oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania logistyczne o dużej wartości dodanej.

- W historii Kuehne + Nagel, miasto Brema nadal ma niezrównane znaczenie - powiedział Klaus-Michael Kuehne, większościowy akcjonariusz i prezes honorowy Kuehne + Nagel International AG. - To jest miejsce, z którego firma się wywodzi i nawet obecnie wiele wartościowych inicjatyw, jak centrum kompetencji spedycji morskiej czy działalności logistyki kontraktowej, pochodzi właśnie z tego miejsca.

   Kuehne podkreśla, że nie tylko korporacyjna strategia zorientowana na wzrost, ale szczególnie zaangażowanie wielu utalentowanych pracowników przyczyniło się do obecnego rozmiaru i pozycji firmy Kuehne + Nagel:

- Zawsze naszą zasadą było motywowanie pracowników, ich rozwój razem z firmą oraz dążenie do sukcesu poprzez pracę zespołową, co jest najważniejszą  kwestią dla firmy logistycznej z kompleksowymi zadaniami i różnymi działaniami związanymi z sektorem usług.

   Trzy pokolenia spod znaku kotwicy
   Początkiem sukcesu firmy była stanowczość oraz właściwe podejście założycieli Augusta Kuehne i Friedricha Nagel, a także innowacyjny serwis, jaki proponowali pierwszym klientom. W drugiej generacji, Alfred Kuehne prowadził firmę przez sześć dziesięcioleci i nie tylko doskonale ją uplasował wśród liderów firm spedycyjnych w Niemczech ale poczynił również pierwsze kroki do jej umiędzynarodowienia.
   Na początku lat 60-tych rozpoczęła się nowa era dla firmy rodzinnej, a rozpoczęła ją trzecia generacja - Klaus Michael Kuehne zrealizował swoją wizję utworzenia globalnej sieci, która obecnie zatrudnia ponad 63,000 pracowników w 1000 lokalizacjach w ponad 100 krajach i w ten sposób wzmacnia pozycję Kuehne + Nagel w dobie globalizacji i międzynarodowego podziału pracy.
    W ostatnich dziesięcioleciach Kuehne + Nagel nie tylko zajmuje czołowe pozycje w rankingach dotyczących spedycji morskiej i lotniczej, ale również rozwinęła usługi logistyki kontraktowej jako trzecią dywizje firmy. Tak samo jak wyspecjalizowane usługi dla transportu bawełny i dedykowany serwis przyczynił się do sukcesu założycieli firmy, tak dziś rozwiązania oparte na nowoczesnych systemach IT oraz usługach dopasowanych do specyfiki branż, czynią Kuehne + Nagel ważnym partnerem dla handlu i poszczególnych sektorów. Dodatkowo, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom spedycji drogowej, Kuehne + Nagel jest w stanie wspierać swoich klientów od pierwszego do ostatniego kilometra ich łańcucha dostawy.

   125+ - przyszłość
   Karl Gernandt, Prezes Kuehne + Nagel International AG, wskazał w swojej przemowie podczas inauguracji rocznicy, że tylko kilka firm logistycznych jest w stanie poszczycić się taką tradycją i rozwojem:

- Istnieją szczególne atuty, takie jak: duch przedsiębiorczości, innowacyjne podejście, wydajność, zdolność uczenia się i wyjątkowa kultura firmy tworzona przez wszystkich pracowników, które powodują, że Kuehne + Nagel osiąga ciągły sukces. Budowanie pozycji firmy opiera się na jej mocnych stronach oraz dobremu połączeniu tradycji z przyszłym rozwojem, co powoduje, że Grupa Kuehne + Nagel jest doskonale przygotowana na przyszłość i nie tylko zmierzy się z wszelkimi wyzwaniami w najbliższych dziesięcioleciach ale również będzie je formować. To właśnie oznacza znak plus w naszym rocznicowym logo.
 
   Podróż rocznicowego kontenera - z Bremy dookoła świata
   Z okazji rocznicy istnienia, Kuehne + Nagel, wysyła w świat dwa czterdziestostopowe kontenery - jeden na wschód, a drugi na zachód od Bremy. Wewnątrz kontenery posiadają coś specjalnego: na czterech stacjach multimedialnych, odwiedzający mogą zapoznać się z historią, portfoliem usług, innowacjami oraz możliwościami kariery w Grupie Kuehne + Nagel. Kontenery zatrzymają się w 14- stu lokalizacjach firmy na całym świecie podczas specjalnych krajowych spotkań z klientami. Podróż ta nie tylko podkreśla silną pozycję firmy na globalnym rynku spedycji morskiej ale również jej rozbudowaną sieć połączeń.

Ostatnio zmieniany piątek, 06 luty 2015 09:41

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Omega Pilzno, firma specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych, wynajęła ponad 12 tys....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj