logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser dla austriackiego producenta herbaty i przypraw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sonnentor jest austriackim producentem mieszanek herbaty i przypraw uprawianych według najwyższych ekologicznych standardów. Dachser obsługuje całą dystrybucję firmy Sonnentor, od dostaw surowców do produkcji po obsługę półek w miejskich supermarketach. Sposobem na owocną współpracę okazało się zapewnienie przez operatora realizacji dostaw w ramach precyzyjnie zdefiniowanych okien czasowych.

   Sonnentor jest realizacją marzeń wizjonera - Johannesa Gutmanna. Kiedy w 1988 roku zakładał firmę, miał zaledwie 23 lata. Jako logotyp dla firmy wybrał uśmiechnięte słońce, będące średniowiecznym symbolem życia i światła. Dużo wcześniej zanim nastała moda na żywność organiczną, postanowił zrealizować swój śmiały pomysł - chciał wprowadzić na rynek, na skalę międzynarodową, produkty z ziół uprawianych przez rolników z austriackiego regionu Waldviertel, skąd pochodził. Młody przedsiębiorca z sukcesem wykorzystał wiedzę, doświadczenie i staranność lokalnych rolników.

Prosto z upraw na sklepowe półki
Priorytetem dla firmy było sprawne zaopatrywanie niemieckich sklepów franczyznowych, dlatego na operatora logistycznego wybrano austriacką organizację Dachser.

- Po pierwszych raportach dotyczących dostaw dla Sonnentor, klient był bardzo zadowolony z jakości i terminowości naszych usług, dlatego postanowił zaangażować Dachser również do dostarczania surowców – mówi Andreas Grüner z działu sprzedaży austriackiego oddziału Dachser w Linz. - Teraz operator logistyczny zajmuje się także transportem przesyłek z upraw do magazynów. Niezwykle istotną kwestią było przestrzeganie okien czasowych dostaw, a także zapewnienie dodatkowej obsady pracowników zajmujących się umieszczaniem produktów na półkach w sklepach - mówi Gerhard Leutgeb reprezentujący Sonnnentor, opisując wymagania firmy odnośnie operatora logistycznego.

Najwyższe oczekiwania odnośnie logistyki
Sonnentor cały czas stosuje zasady uczciwego handlu, opiera się na pracy ręcznej i specjalizacji, a śmiejące się słońce jest nadal logo firmy. Te najwyższej jakości herbaty ziołowe, kawa, przyprawy i mieszanki ziół znalazły także lojalnych klientów za granicą - firma eksportuje aż do 50 różnych krajów. Operator logistyczny Dachser gwarantuje, że te ekologiczne produkty wysokiej jakości można znaleźć w sklepach w wielu europejskich krajach, na przykład w Monachium na placu Stachus.

- Dla naszych przypraw i herbat stosujemy surowe standardy jakości - wyjaśnia Gerhard Leutgeb. - Tak samo wysokie wymagania stawiamy przed logistyką i transportem, ze szczególnym naciskiem na jakość obsługi  dostaw.

Organiczne przesyłki z Austrii dla całej Europy
Sonnentor stopniowo poszerzał swoją ofertę herbat i przypraw o czekoladę, upominki, kawę, kakao, a nawet oleje, mieszanki zup i wiele innych produktów. Dachser codziennie odbiera towar z centrum Sonnentor w Sprögnitz w regionie Waldviertel. W oddziale Dachser w Linz produkty są rozdzielane na poszczególne linie transportowe, a następnie dostarczane do punktów sprzedaży detalicznej Sonnentor w Austrii, Niemczech, Francji i Szwajcarii oraz do hurtowników w Niemczech i Szwajcarii.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 marzec 2015 12:43

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj