logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

InPost wkracza na rynek usług kurierskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

InPost - lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i operator sieci Paczkomatów® InPost - rozpoczyna działalność na rynku przesyłek kurierskich. InPost będzie świadczyć usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

   Nowa oferta - w połączeniu z Paczkomatami® InPost i szeroką siecią obejmującą ponad 8300 placówek pocztowych - będzie jedyną w Polsce zapewniającą kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych krajowych oraz międzynarodowych. Wprowadzenie nowej usługi umożliwi rozszerzenie współpracy z największą polską platformą handlową Allegro oraz innymi znaczącymi podmiotami e-commerce w Europie i na świecie.
   Usługi kurierskie InPost obejmują dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów® InPost. Wysoka jakość obsługi, gwarancja dostawy następnego dnia (także do godz. 12.00 i 17.00), atrakcyjna cena i największa sieć punktów - to atuty InPost w ramach kompleksowej obsługi "pod jednym dachem".

   Kluczowe przewagi InPost w ramach zintegrowanej oferty:
•   8300 punktów obsługi klienta w całej Polsce
•   1300 Paczkomatów® InPost w całej Polsce i planowane rozszerzenie sieci o kolejne 400 maszyn, wszystkie terminale umożliwiają płatność kartą, wzrost wolumenu obsłużonych paczek o ponad 90% w 2014 roku
•   10.000 doręczycieli pracujących w oparciu o systemy GPS
•   Intuicyjne systemy śledzenia przesyłek we wszystkich opcjach dostawy
•   Darmowy zwrot towarów w ramach serwisu www.szybkiezwroty.pl
•   Unikatowa oferta dostaw wspólnie z platformą Allegro - Allegro Polecony InPost i Allegro Paczkomaty® Inpost - najatrakcyjniejsze cenowo opcje dostępne dla e-sprzedawców
•   Next day delivery – 98% paczek trafia do Paczkomatów® InPost następnego dnia po nadaniu
•   Usługi pocztowe na rzecz 3000 klientów biznesowych i administracji publicznej, w tym KRUS czy sądów powszechnych i prokuratur
•   Usługi finansowe w oparciu o zezwolenie KNF

- Przyszłością rynku jest oferowanie pełnego zakresu usług na każdym etapie łańcucha logistycznego dostaw przesyłek - a dziś żaden operator w Polsce poza nami nie ma pod jednym dachem usług pocztowych, kurierskich, finansowych i paczkomatowych. Jesteśmy w stanie zapewnić każdy element łańcucha dostaw na poziomie operacyjnym pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Dzięki sprawdzonej infrastrukturze i doświadczonej załodze zapewniamy sprawną i terminową logistykę dostaw dużej liczby przesyłek nawet w tak gorącym okresie, jak sezon przedświąteczny. Jak pokazują nasze statystyki, same Paczkomaty® InPost w 2014 roku obsłużyły o 90% więcej paczek w porównaniu do poprzedniego roku. Jestem przekonany, że zintegrowana oferta naszych usług - wzbogacona o usługi kurierskie - pozwoli na jeszcze szybszy rozwój Grupy Integer.pl - mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela InPost.


   W ramach zintegrowanej oferty InPost zapewnia w obrocie krajowym dostawy:
•   Listów (zwykłych, poleconych, expressowych, przesyłek reklamowych, Smart Courier, ZPO, EPO, ubezpieczenie, rejestrowanie i śledzenie przesyłek oraz odbiór od klienta)
•   Print&Go - rozwiązanie dla nadawców masowych (druk, konfekcja i wysyłka)
•   Paczek (doręczenie do 12.00, do 17.00, ekonomiczny, Paczkomat® Standard, paczka niestandardowa, paczka gabarytowa, ubezpieczenie, pobranie, serwis sms/e-mail, zwrot)
•   Przekazów pieniężnych

   W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom sortującym. Wysoką wydajnością obsługi mogą się także poszczycić Paczkomaty® InPost, do których 98% paczek trafia w ciągu 24 godzin od nadania. Ekspansja Grupy Integer.pl w segmencie kurierskim stanowi uzupełnienie świadczonych dotychczas usług i pozwoli kompleksowo wykorzystać potencjał związany między innymi z dynamicznym rozwojem sektora e-commerce. Całkowita sprzedaż online w Polsce jest szacowana na 27 mld zł rocznie. Generuje ona około 155 mln przesyłek o wartości 4,4 mld zł. Według danych zaprezentowanych przez Cube Research, tradycyjne firmy kurierskie mają największy łączny udział w obsłudze przesyłek ze sklepów internetowych.
   Spółki z Grupy Integer.pl od wielu lat z sukcesami obsługują 3 główne obszary: usługi paczkowe dedykowane branży e-commerce oraz klientom indywidualnym w oparciu o sieć innowacyjnych Paczkomatów® InPost, usługi pocztowo-kurierskie na podstawie sieci własnych oddziałów i doręczycieli, a także usługi finansowo-ubezpieczeniowe. Teraz do oferty dołączą usługi kurierskie.
   Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma - Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.
   O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł "Supplier of the Year" podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010-2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały w 2014 r. w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii "Retail Innovation of the Year" za "Innowację Roku".

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 maj 2015 10:23

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj