logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ID Logistics operatorem 19 Centrów Samochodowych Norauto Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, od początku października 2016 roku rozpoczyna współpracę z Norauto Polska, ogólnopolską siecią sklepów motoryzacyjnych i serwisów samochodowych. Do zadań ID Logistics należeć będzie kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi i transportowymi, związanymi z realizacją zamówień i zaopatrzeniem 19 Centrów Samochodowych Norauto, działających w całej Polsce.

   Ponad 2500 różnych rodzajów artykułów i akcesoriów samochodowych, sprzedawanych w centrach  Norauto, składowanych będzie na powierzchni wyodrębnionej w magazynie w Mszczonowie. Towary dostarczane będą tu bezpośrednio przez lokalnych producentów i dostawców oraz z centralnego magazynu Norauto we Francji. ID Logistics odpowiada za przygotowanie i dystrybucję zamówień do punktów sprzedaży. Do zadań ID Logistics należeć będzie także zarządzanie depozytem opon samochodowych, przekazywanych przez klientów Norauto Polska w ramach tzw. przechowalni sezonowej. Sprawną obsługę magazynową zapewni dedykowany zespół specjalistów ID Logistics.
   Norauto Polska oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów i akcesoriów samochodowych, od drobnych akcesoriów i kosmetyków, np. zapachów samochodowych i żarówek, przez akumulatory, opony, części zamienne i narzędzia, urządzenia elektroniczne, foteliki samochodowe po bagażniki dachowe, pakowane w kartonach o długości powyżej 2,5 m czy oleje silnikowe w beczkach o pojemności 200 litrów. Głównym zadaniem ID Logistics było przygotowanie procesów magazynowych i optymalne dostosowanie wyznaczonej powierzchni magazynowej do składowania i obsługi artykułów o tak różnych wymiarach, kształcie i wadze.

- Asortyment Norauto jest rzeczywiście szeroki i bardzo różnorodny. Strefa składowania została więc zoptymalizowana poprzez przygotowanie różnego rozmiaru miejsc składowania towarów.  Zastosowaliśmy, m.in. systemy dodatkowych półek i separatorów dzielące standardowe miejsce paletowe na dużo mniejsze miejsca składowania. Wyznaczone zostały też miejsca do magazynowania niestandardowych artykułów składowanych luzem - powiedział Rafał Gajowy, Procesess and Lean Manager ID Logistics Polska, odpowiedzialny za przygotowanie rozwiązań logistycznych dla Norauto Polska. 

   ID Logistics będzie zarządzał obsługą magazynową w oparciu o system WMS Infolog. Istotne znaczenie miało więc sprawne zintegrowanie systemu ID Logistics z wewnętrznym systemem SAP, stosowanym przez Norauto Polska. W pracach uczestniczyli specjaliści z działu rozwoju Grupy ID Logistics z Francji oraz Norauto Francja.

- Pomimo krótkiego czasu na zmianę magazynów ID Logistics pokazało, że potrafi dostosować się do naszych specyficznych potrzeb. Szeroka gama produktów i złożoność naszych procesów była dla obu stron dużym wyzwaniem. Profesjonalne przygotowanie i kompleksowe rozwiązania logistyczne, jakimi dysponuje ID Logistics, pozwolą nam wspólnie przeprowadzić kolejne projekty oraz rozwinąć działalność Norauto w Polsce i za granicą. Liczymy, że nasza współpraca będzie się pogłębiała w ciągu najbliższych lat i zaowocuje poprawą serwisu i jakości usług dla naszych klientów - powiedział Kamil Piotrowski, koordynator ds. logistyki NORAUTO Polska Sp. z o.o.

- Cieszymy się, że do grona naszych klientów dołącza firma Norauto Polska, doceniając zaangażowanie i profesjonalizm zespołu ID Logistics - powiedział Rafał Gajowy. - To początek naszej współpracy, stopniowo będziemy pracować nad jej rozszerzaniem,  wprowadzaniem nowych rozwiązań logistycznych, zwiększaniem powierzchni magazynowej oraz implementacją dodatkowych procesów dla klienta.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 wrzesień 2016 06:42

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj