logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

System automatycznej dystrybucji: Część 2 - case study

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Automatyczny system sortowania umożliwił hiszpańskiemu dystrybutorowi odzieży dziecięcej Millamed radykalną poprawę procesu realizacji zamówień w centrum dystrybucyjnym w Maladze. Wolumen, który Millamed obsługiwał w ciągu całego tygodnia jest teraz przerabiany w trakcie jednego dnia roboczego. Cechy systemu, to:

  • ZWIĘKSZENIE PRODUKTYWNOŚCI - nowy system obsłuży w ciągu jednego dnia zamówienia realizowane uprzednio w trakcie całego tygodnia
  • DORADZTWO I METODA DBI (Design Build Integrate) - analiza danych operacyjnych, dokładne opisanie istniejących procesów oraz wybór właściwych rozwiązań technicznych zaowocowały rozwiązaniem odpowiadającym wymaganiom zarówno dnia dzisiejszego, jak i celom biznesowym Millamedu na najbliższe parę lat
  • AUTOMATYZACJA - wprowadzenie automatyzacji procesów pozwoliło na stabilne zwiększenie wydajności procesów, wpłynęło na usprawnienie załadunku i magazynowania produktów
  • WIARYGODNA KONTROLA PROCESU - nowoczesne oprogramowanie i usprawniony przepływ towarów zwiększyły wiarygodność informacji na temat stanów magazynowych oraz umożliwiły automatyczne generowanie niezbędnych raportów.

Wyzwanie
Sprzedaż ubrań spod marki Charanga wzrastała z roku na rok o 30%. Aby poradzić sobie z takim wzrostem sprzedaży, nie wystarczyła już przeprowadzka do nowego centrum dystrybucyjnego Millamedu o powierzchni 12 000 m kw. oraz drobne modyfikacje w procesie realizacji zamówień. Konieczna była dokładna analiza istniejącego procesu i przygotowanie zupełnie nowego rozwiązania.
Zamówienia dla 168 sklepów Millamedu, zlokalizowanych w Hiszpanii, Portugalii, na Środkowym Wschodzie oraz w Ameryce Południowej, kompletowane były ręcznie. Firma była w stanie obsłużyć dwie pełne kompletacje otrzymanych zamówień na tydzień. Dodatkowe obciążenie dla dystrybucji stanowiły zamówienia dla outletów (Factory Outlets), w których prowadzono sprzedaż zeszłorocznych kolekcji. Millamed potrzebował całkowicie nowego modelu pracy; modelu, który gwarantował poprawę czasu reakcji centrum dystrybucyjnego na zamówienia ze sklepów, a także znaczną redukcję błędów, poprawę kontroli nad procesami i szybki dostęp do danych.
Rozwiązaniem okazał się system sortujący - nie tylko dla potrzeb biznesowych dnia dzisiejszego, ale także na najbliższe lata, dając Millamedowi możliwość sprawnego zarządzania prognozowaną sprzedażą w ciągu nadchodzących lat. Wdrożone rozwiązanie umożliwia obsługę dwóch pełnych kompletacji (Picking Waves), przeznaczonych dla sklepów z marką Charanga oraz pojedynczej fali zamówień dla Outletów (Factory Outlets) - wszystko w ciągu jednego dnia!

System
Wdrożony system składa się z 43 metrowego urządzenia sortującego, zamontowanego na stalowej ramie na wysokości 3,5 m nad poziomem podłogi. Wokół głównej ramy sortera, opartej na koncepcji karuzeli, porusza się 118 metalowych tacek - podzielonych na dwie równe, ruchome części, które otwierają się nad docelowym miejscem zrzutu dokładnie tak, jak luki w bombowcach - stąd nazwa dla całego urządzenia: sorter "bomb bay". Poniżej krążących tacek znajduje się 100 miejsc zrzutu (tak zwane "drop stations").

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 2/2010.

 
Ostatnio zmieniany piątek, 09 marzec 2012 08:44

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj