logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Edukacja logistyczna, czyli prosto do CEL-u

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przygotowanie pracowników do zastosowania w praktyce naukowych zasad logistyki owocuje bardzo szybko poprawą organizacji pracy, zmniejsza kosztowne zapasy, sprawia, że - do tej pory - za ciasny magazyn nagle okazuje się wystarczający, transport jeździ szybciej i taniej, a co najważniejsze - poprawia się poziom obsługi klienta. Aby zobaczyć, jak szkolenia logistyczne wyglądają w praktyce, zapytaliśmy prezesa Centrum Edukacji Logistycznej Sp. z o. o. w Poznaniu, Małgorzatę Drewnik.

Redakcja - Od jak dawna zajmujecie się Państwo szkoleniami?
M. Drewnik - Jako Centrum Edukacji Logistycznej Sp z o. o. od 8 lat, ale wcześniej stanowiliśmy dział szkoleń Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu (ILiM).
Po wydzieleniu nas ze swoich struktur, Instytut przekazał nam całą sferę edukacji, pozostając nie tylko głównym źródłem wiedzy logistycznej, a także sprawując nad nami nadzór merytoryczny. Jest zresztą znaczącym udziałowcem naszej Spółki.
R. - Jakie formy upowszechniania wiedzy logistycznej stosujecie Państwo w swojej pracy?
M. D. - Głównie są to szkolenia, ale zanim o nich trochę szerzej powiem, pragnę zaznaczyć, że wraz z ILiM jesteśmy założycielami i właścicielami pierwszego w Polsce Policealnego Studium Logistyki i Spedycji oraz pierwszej w kraju Wyższej Szkoły Logistyki (WSL). Szczególnie WSL cieszy się dużym zainteresowaniem, a w ub. r. jej mury opuścili pierwsi absolwenci. Wracając do szkoleń z logistyki - naszej głównej usługi oferowanej rynkowi - posiadamy w swojej ofercie ponad 30 modułów dotyczących szeroko rozumianej logistyki. Ich programy stworzono bazując na standardach Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego (ELA). Szkolenia 24 - 35 godzinne cieszą się największym powodzeniem wśród szkoleń otwartych. Prowadzimy także szkolenia zamknięte, na konkretne zamówienie firm. Wtedy ich program i czas trwania jest uzależniony od potrzeb danego klienta i dostosowany do jego oczekiwań. W lipcu i sierpniu br. organizujemy już kolejny raz "Letnią Szkołę Logistyki" - jednodniowe szkolenia podające w skondensowanej formie wiedzę logistyczną z poszczególnych modułów.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" nr 4/2005.
Ostatnio zmieniany środa, 29 listopad 2006 14:26
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj