logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Edukacja logistyczna, czyli prosto do CEL-u

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przygotowanie pracowników do zastosowania w praktyce naukowych zasad logistyki owocuje bardzo szybko poprawą organizacji pracy, zmniejsza kosztowne zapasy, sprawia, że - do tej pory - za ciasny magazyn nagle okazuje się wystarczający, transport jeździ szybciej i taniej, a co najważniejsze - poprawia się poziom obsługi klienta. Aby zobaczyć, jak szkolenia logistyczne wyglądają w praktyce, zapytaliśmy prezesa Centrum Edukacji Logistycznej Sp. z o. o. w Poznaniu, Małgorzatę Drewnik.

Redakcja - Od jak dawna zajmujecie się Państwo szkoleniami?
M. Drewnik - Jako Centrum Edukacji Logistycznej Sp z o. o. od 8 lat, ale wcześniej stanowiliśmy dział szkoleń Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu (ILiM).
Po wydzieleniu nas ze swoich struktur, Instytut przekazał nam całą sferę edukacji, pozostając nie tylko głównym źródłem wiedzy logistycznej, a także sprawując nad nami nadzór merytoryczny. Jest zresztą znaczącym udziałowcem naszej Spółki.
R. - Jakie formy upowszechniania wiedzy logistycznej stosujecie Państwo w swojej pracy?
M. D. - Głównie są to szkolenia, ale zanim o nich trochę szerzej powiem, pragnę zaznaczyć, że wraz z ILiM jesteśmy założycielami i właścicielami pierwszego w Polsce Policealnego Studium Logistyki i Spedycji oraz pierwszej w kraju Wyższej Szkoły Logistyki (WSL). Szczególnie WSL cieszy się dużym zainteresowaniem, a w ub. r. jej mury opuścili pierwsi absolwenci. Wracając do szkoleń z logistyki - naszej głównej usługi oferowanej rynkowi - posiadamy w swojej ofercie ponad 30 modułów dotyczących szeroko rozumianej logistyki. Ich programy stworzono bazując na standardach Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego (ELA). Szkolenia 24 - 35 godzinne cieszą się największym powodzeniem wśród szkoleń otwartych. Prowadzimy także szkolenia zamknięte, na konkretne zamówienie firm. Wtedy ich program i czas trwania jest uzależniony od potrzeb danego klienta i dostosowany do jego oczekiwań. W lipcu i sierpniu br. organizujemy już kolejny raz "Letnią Szkołę Logistyki" - jednodniowe szkolenia podające w skondensowanej formie wiedzę logistyczną z poszczególnych modułów.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" nr 4/2005.
Ostatnio zmieniany środa, 29 listopad 2006 14:26
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj