logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL


A+ A A-

Transport samochodowy, łańcuchy dostaw, transport międzynarodowy ładunków, transport krajowy ładunków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W niniejszym opracowaniu zaprezentowano charakterystykę transportu samochodowego świadczącego o jego roli na rynku usług transportowych a co za tym idzie - w łańcuchu dostaw. Podany został, w formie zestawień i opisu, stan polskiego transportu samochodowego ładunków, z punktu widzenia liczby przedsiębiorstw i grup liczebności pojazdów ogółem w latach 1996-2010, jak też z podziałem na rodzaje przewozów tj. transport międzynarodowy i krajowy.
W transporcie międzynarodowym uwzględnione zostało powiązanie funkcjonujących firm transportowych z liczbami posiadanych pojazdów w grupach jak też rozkład przestrzenny liczb pojazdów i firm według województwWspółczesne łańcuchy dostaw cechuje intensywne korzystanie z transportu samochodowego. Jego znaczący potencjał w systemie transportowym kraju decydująco wpływa nie tylko na organizacyjną, technologiczną i ekonomiczną stronę realizacji tych łańcuchów ale jest także kluczowym elementem w konstruowaniu nowych łańcuchów dostaw.
Stąd też w niniejszym artykule autorzy zaprezentowali charakterystykę organizacyjno-strukturalną transportu samochodowego z uwzględnieniem rozmieszczenia według województw. Może to być niezbędny materiał dla operatorów logistycznych podejmujących wyzwania w zakresie tworzenia jak i rzeczywistej realizacji tych łańcuchów dostaw. (...)

Artykuł zawiera 18411 znaków.

Źródło: Czasopismo Logistyka

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Darmowy Internet w placówkach Poczty Polskiej

Darmowy Internet w placówkach Poczty Polskiej

W 100 wybranych placówkach Poczty Polskiej klienci mogą bezpłatnie skorzystać z bezprzewodowego Internetu.

Ekspresowy transport nocny dla medycyny

Ekspresowy transport nocny dla medycyny

W Polsce dostępny jest już serwis ekspresowego transportu nocnego próbek medycznych, farmaceutyków, sprzętu ratującego życie....

Najdroższy transport lotniczy w historii DSV

Najdroższy transport lotniczy w historii DSV

Jeden lot, 19 ton ładunku oraz transport o wartości 2 mln USD to tylko kilka...

Ostatnio na forum

Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie lub Rejestracja

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj