Zaloguj się

Pierwsza ciężarówka hybrydowa we flocie Biedronki

Flota sieci sklepów Biedronka wzbogaciła się o pierwszy na świecie seryjnie produkowany, hybrydowy samochód ciężarowy Fuso Canter Eco Hybrid. To kontynuacja proekologicznych działań firmy oraz kolejny skok technologiczny w dziedzinie transportu drogowego.

   Sieć sklepów  Biedronka od lat realizuje przyjęte przez siebie wysokie standardy, dotyczące polityki ekologicznej. Jednym z obszarów realizacji tych założeń jest logistyka i rozwój floty, która regularnie powiększa się o innowacyjne samochody ciężarowe. Najnowszym pojazdem we flocie sieci jest Fuso Canter Eco Hybrid - pierwszy na świecie seryjnie produkowany hybrydowy samochód ciężarowy, stworzony przez koncern Daimler, który wytwarza również pojazdy marki Mercedes-Benz. Samochody Fuso Canter Eco Hybrid to obecnie lider w dziedzinie ekologicznego i efektywnego transportu. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej, ciężarówki tego typu spalają przeciętnie do 23 proc. mniej paliwa niż podobne z napędem dieslowskim. Dodatkową zaletą tej konstrukcji jest jej cicha praca - samochód rusza z użyciem jedynie silników elektrycznych. Dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi kierowca jest informowany o wszelkich parametrach jazdy i w razie konieczności może zareagować, korygując swój styl prowadzenia. Ciężarówka może zabrać niemal 3 tony towarów.
   15 października br. w Kielcach odbyła się uroczystość przekazania pierwszego samochodu Fuso Canter. Kluczyki na ręce Marcina Dopierały, dyrektora logistyki Jeronimo Martins Polska, przekazał Sławomir Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży flotowej Mercedes-Benz Trucks.

- Podstawą działań naszego zespołu transportu jest ustawiczne zmniejszanie odległości pokonywanej przez samochody między centrum dystrybucyjnym a sklepami oraz stawianie na nowoczesne rozwiązania techniczne i regularne wymiany pojazdów na nowsze modele, zgodne z obowiązującymi normami europejskimi - mówi Marcin Dopierała, dyrektor logistyki JMP. - Średni wiek naszego pojazdu to niecałe 4 lata, a nasza flota wzbogaca się co roku o ponad 100 nowych ciężarówek. Pojawienie się pierwszego hybrydowego samochodu ciężarowego Fuso Canter Eco Hybrid to przykład innowacji, szczególnie ważny w przypadku aglomeracji miejskich, gdzie dostosowanie pojazdu do miejsca realizacji dostaw ma wyjątkowe znaczenie.

   Biedronka od lat współpracuje z firmą Mercedes-Benz Polska. We flocie firmy jeżdżą m.in. nowoczesne samochody Mercedes-Benz Econic NGT, zasilane gazem ziemnym oraz Mercedes-Benz Actros, wyposażone w ekologiczne i oszczędne systemy napędowe. We flocie firmy znajdują się także takie pojazdy jak Antos z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro VI. Każdy z nich jest monitorowany poprzez system GPS.
   Własne centra dystrybucyjne, których jest już 15, zapewniają wysoką efektywność dostaw do sklepów Biedronka. Każde z nich obsługuje od 110 do 230 sklepów. Lokalizacja centrów zapewnia optymalizację dystansów, jakie codziennie muszą pokonać ciężarówki z zaopatrzeniem. Sieć wprowadziła także nowoczesny system zarządzania bezpieczeństwem żywności ISO 22000, który dotyczy bezpieczeństwa zdrowotnego żywności dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw. 

Ostatnio zmieniany w piątek, 16 październik 2015 09:43
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe