Zaloguj się

WIEDZA: logistyka

Program do wagi samochodowej – jakie opcje dostępne są na rynku?

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów wag - można tu wskazać na wagę samochodową przejazdową, czy osiową. Wspólnym mianownikiem tych rozwiązań jest to, że potrzebujemy dedykowanego oprogramowania, dzięki któremu urządzenie zapewni nam dostęp do wielu kluczowych danych. Czym kierować się przy wyborze takich aplikacji?

Rozwiązania sortujące odpowiednie dla zróżnicowanej branży pocztowej i kurierskiej w regionie EMEA

Od dużych centralnych węzłów odbiorczych, które wstępnie sortują ogromne ilości towarów, po mniejsze centra dystrybucyjne (DC) obsługujące dostawy ostatecznego doręczania, branża pocztowa i doręczania paczek w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) jest uzależniona od ciągłego przepływu towarów ze stacji do stacji i to bez opóźnień.

Rośnie popyt na małe magazyny miejskie w Europie Środkowo-Wschodniej

Według danych z najnowszego raportu firmy Colliers „ExCEEding Borders Small Business Units & Last Mile Logistics Sector in CEE-15”, obejmującego analizę 15 krajów Europy Środkowo Wschodniej, widoczny jest wzrost liczby zapytań o powierzchnie typu SBU (Small Business Units) oraz LML (Last Mile Logistics) - obiekty logistyczne do obsługi ostatniego etapu dostaw. Całkowite zasoby powierzchni SBU/LML w krajach CEE-15 wynoszą ponad 3 mln m kw., ale nie są równomiernie rozłożone.

Czas na skrócenie i cyfryzację łańcuchów dostaw

Wydatki na globalną transformację cyfrową w logistyce osiągną do 2026 roku 75,5 miliarda dolarów, co oznacza średni roczny wzrost o 8,8% z poziomu 45,6 miliarda dolarów w 2020 roku – wynika z najnowszego raportu firmy ReportLinker. Cyfryzację logistyki napędza od dwóch lat pandemia Covid-19, a w najbliższych miesiącach i latach powinna ona jeszcze bardziej przyśpieszyć z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Kto szybciej będzie wdrażał innowacje, może wiele zyskać.

Wolnostojące automaty zewnętrzne – jak działa SwipBox Infinity?

Zewnętrzne automaty paczkowe SwipBox Infinity pojawiły się na rynku niewiele ponad dwa lata temu po serii udanych testów na terenie wybranych krajów skandynawskich. Wolnostojące urządzenia są zasilane przez wbudowany akumulator, a ich żywotność sięga nawet do dziesięciu lat. Ponadto, są obsługiwane za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, która komunikuje się z urządzeniem przez Bluetooth.

Subskrybuj to źródło RSS