Zaloguj się

Pierwszy kwartał akcji "Wszystkie Paczki są Szlachetne"

Od początku 2014 roku trwa program „Wszystkie Paczki są Szlachetne”, w ramach którego Siódemka od każdej doręczonej paczki przekazuje jeden grosz na rzecz akcji „Szlachetna Paczka”. Na stronie www.siodemka.com działa licznik pokazujący aktualną ilość doręczonych paczek. Na koniec marca było ich 7 000 000.

- Mam nadzieję, że program „Wszystkie Paczki są Szlachetne” realizowany przez Siódemkę będzie wzorem i inspiracją dla innych firm - mówi o akcji ks. Jacek Stryczek, założyciel Stowarzyszenia WIOSNA, odpowiedzialnego za projekt społeczny „SZLACHETNA PACZKA”. - To doskonały przykład na to, że przedsiębiorczość i dobre serce nie muszą się wykluczać, lecz przeciwnie - mogą iść w parze.

Projekt „Wszystkie Paczki są Szlachetne” zrodził się po finale SZLACHETNEJ PACZKI w 2013 roku, podczas którego ponad pół tysiąca kurierów Siódemki, w ramach wolontariatu, dostarczało paczki potrzebującym rodzinom.

- Projekt będzie trwał do końca roku i już dziś wiemy, że przekażemy Szlachetnej Paczce kwotę, m.in. dzięki, której kolejny finał akcji będzie mógł odbyć się na równie szeroką skalę, jak ten ostatni - mówi Marcin Kruszyński, PR Manager Siódemki. - Już teraz możemy też zapowiedzieć, że podczas finału w grudniu 2014 roku Szlachetne Paczki trafią do potrzebujących rodzin także dzięki naszym kurierom. A do tego czasu na pewno jeszcze nie raz usłyszymy o kolejnych wspólnych inicjatywach Siódemki i Szlachetnej Paczki.

SZLACHETNA PACZKA to projekt zainicjowany 13 lat temu przez ks. Jacka Stryczka. Akcja ma na celu pomoc materialną najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom. Wolontariusze szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują pomoc dedykowaną konkretnej rodzinie. Osoby w potrzebie oprócz doraźnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany. Dzisiaj projekt SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka została zorganizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.
   Siódemka wspiera wiele inicjatyw o charakterze społecznym i charytatywnym. Najbardziej znaną „siódemkową” aktywnością tego typu jest coroczny udział w licytacji Złotych Serduszek podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Firma zapewnia także obsługę logistyczną akcji Maraton Pisania Listów organizowanej przez Amnesty International. W ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu Siódemka aktywnie angażuje się w stałe wsparcie mniejszych lub mniej znanych podmiotów pożytku publicznego, takich jak Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Fundacja Dziecięca Fantazja czy Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Krasnem.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 08 kwiecień 2014 12:58
Zaloguj się by skomentować