logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Deutsche Post DHL wprowadza w Niemczech i we Francji pierwszą przyczepę Teardrop

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Deutsche Post DHL zwiększa swoja flotę pojazdów o ok. 11 500 samochodów z alternatywnym napędem i modyfikacjami poprawiającymi aerodynamikę. Grupa dodała do floty tak zwaną przyczepę Teardrop, która będzie wykorzystywana w Niemczech i we Francji w ramach rozwiązań logistycznych oferowanych dla swojego klienta, koncernu Airbus.

   Aerodynamiczny kształt tej przyczepy w kształcie kropli, stworzonej przez firmę Don-Bur, widoczny między innymi w zakrzywionej linii dachu, pozwala zmniejszyć opory powietrza i zredukować zużycie paliwa o 6 do 10 procent w porównaniu do zwykłych samochodów ciężarowych o dużej masie. Dzięki temu dodatkowi do swojej floty pojazdów ekologicznych, Deutsche Post DHL nie tylko realizuje swoje zobowiązania na rzecz ochrony środowiska, ale dzięki zmniejszonemu zużyciu paliwa oszczędza na kosztach przejazdów.

- Ściśle współpracujemy z klientami nad opracowaniem bardziej ekologicznych rozwiązań. Dodanie tego nowego pojazdu do transportu ciężkich ładunków to jeden z przykładów tego, jak obie strony mogą skorzystać na zoptymalizowanym aerodynamicznym kształcie i zmniejszonym śladzie węglowym - mówi Tom Jeroense, globalny kierownik. ds. usług logistycznych dla firmy Airbus w DHL. - Mamy już wiele lat doświadczeń w korzystaniu z tych przyczep, głównie na terenie Wielkiej Brytanii i faktycznie spełniają one pokładane w nich nadzieje.

- Bardzo się cieszę, że jestem dzisiaj świadkiem wprowadzenia pierwszej przyczepy Teardrop do transportu w Europie kontynentalnej. Przyczepa Teardrop to rozwiązanie indywidualnie przygotowane dla koncernu Airbus, które pozwoli oszczędzić paliwo i zmniejszyć koszty oraz zredukować emisje dwutlenku węgla. Dzięki temu, nowe pojazdy są świadectwem zaangażowania DHL oraz Airbus we wdrażanie przyjaznych dla środowiska i innowacyjnych technologii, które sprawią, że transport drogowy stanie się bardziej ekologiczny - mówi Christoph Boré, kierownik działu Cargo w firmie Airbus.

W Wielkiej Brytanii DHL już korzysta z ponad 1100 przyczep Teardrop, które były opracowywane i modyfikowane przez całe lata. Nowa przyczepa została opracowana specjalnie do użytku w Europie kontynentalnej, by spełniać europejskie wymagania prawne. Podstawowe cechy i korzyści obejmują:

  • Charakterystyczny zakrzywiony dach zmniejszający opory powietrza i zwiększający wydajność energetyczną
  •  Przednia przegroda wysunięta do przodu, co pozwala zmniejszyć turbulencje
  •  Nowe lekkie panele listwowe z materiałów nadających się do recyklingu pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa
  •  Unikalny spoiler
  •  Indywidualne rozwiązanie dla załadunku do 10 t, pozwalające spełnić specyficzne potrzeby transportowe firmy Airbus
  •  Możliwa ogólna masa handlowa do 40 t
  •  Maksymalna wysokość pojazdu wynosząca cztery metry zgodna z europejskimi przepisami

Deutsche Post DHL od lat zaangażowany jest w liczne projekty alternatywnych układów napędowych, obejmujących między innymi silniki hybrydowe, pojazdy elektryczne, pojazdy napędzane gazem ziemnym i biogazem, a także silniki dwupaliwowe i modyfikacje właściwości aerodynamicznych. Pojazdy elektryczne i hybrydowe wyjątkowo nadają się do dostaw w mieście. Na przykład w połowie 2013 r. Deutsche Post DHL zaczęło przekształcać Bonn, w którym Grupa ma swoją siedzibę, w pierwsze miasto w Niemczech posiadające koncepcję pojazdów nieemitujących dwutlenku węgla w zakresie dostaw listów i paczek. Do transportu ciężkich ładunków Grupa wykorzystuje silniki hybrydowe, ciężarówki z napędem dwupaliwowym oraz przyczepy Teardrop.

Ostatnio zmieniany piątek, 13 czerwiec 2014 10:00

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj