logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS przejmuje firmę FREIGHTEX LTD.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

UPS przejmuje firmę Freightex z siedzibą w Wielkiej Brytanii, świadczącej niskonakładowe usługi transportu całopojazdowego lub drobnicowego towarów, a także transportu specjalistycznego, w tym z funkcją chłodzenia podczas jazdy. Dzięki tej transakcji UPS umacnia swoją pozycję na rozwijającym się brytyjskim i europejskim rynku usług logistycznych świadczonych przez osoby trzecie (tzw. usług „3PL”) w segmencie pośrednictwa w usługach transportu drogowego, a także uzyskuje nową platformę rozwoju w skali globalnej oraz regionalnej, dzięki istniejącej sieci klientów i przewoźników.

   Wcześniej, w sierpniu 2015 r., UPS przejęło firmę Coyote Logistics, która jest liderem w dziedzinie usług pośrednictwa w transporcie drogowym w Ameryce Północnej. Ponieważ modele biznesowe firm Coyote i Freightex uzupełniają się, UPS spodziewa się, że te dwie jednostki będą udostępniać sobie wzajemnie najlepsze technologie systemowe, procesy biznesowe oraz klientów i przewoźników. Transakcję sfinalizowano 3 stycznia 2017 r., a jej warunki nie zostały ujawnione.

- Wielka Brytania i Europa to dla UPS strategiczne rynki wzrostu usług 3PL w zakresie pośrednictwa w transporcie, z dużymi możliwościami działania w skali międzynarodowej - powiedział Alan Gershenhorn, dyrektor handlowy UPS. - Przejęcie firmy Freightex daje naszym klientom korzyści w postaci natychmiastowej, kompetentnej i konkurencyjnej obecności w Wielkiej Brytanii i Europie. Zamierzamy skoordynować działalność firmy Freightex w ramach modelu biznesowego Coyote, co zwiększy wydajność i umożliwi inwestowanie w dalszy rozwój.

   Zgodnie z prognozami, obroty na europejskim rynku 3PL miały osiągnąć wartość 174 mld USD do końca 2016 r. Segment pośrednictwa w transporcie rośnie w tempie szybszym niż cały rynek 3PL w Wielkiej Brytanii i Europie. Oczekuje się, że wzrost ten będzie utrzymany, gdyż spedytorzy i przewoźnicy coraz częściej korzystają z modelu pośrednictwa. Usługi pośrednictwa w transporcie często cechują się większą wydajnością dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów pojazdów w porównaniu z eksploatacją dedykowanej floty.
   W Europie działa obecnie ponad pół miliona przewoźników drogowych, co dla UPS oznacza duże możliwości rozwoju dotychczasowej bazy firm transportowych, a tym samym zwiększenie korzyści dla klientów i przewoźników, w wyniku lepszego wykorzystania sprzętu i kadry pracowniczej.
   Freightex oferuje spedytorom każdej wielkości i ze wszystkich branż efektywne usługi przemieszczania towarów w Wielkiej Brytanii i Europie oraz udostępniania związanych z tym informacji. Ponadto Freightex rutynowo obsługuje przewozy wymagające kontrolowanej temperatury bądź wyspecjalizowanego lub niestandardowego sprzętu. Firma posiada osiem placówek w Wielkiej Brytanii i Europie oraz stosuje model niskonakładowy, polegający na kojarzeniu zapotrzebowań na wysyłkę z dostępną wolną ładownością ciężarówek przewoźników w obrębie sieci.
   UPS jest jedną z największych na świecie firm transportowych oferujących różne rodzaje transportu w oparciu o obszerną sieć linii lotniczych, przewozów drogowych i dostarczania przesyłek. Firma ta działa w Europie od ponad 40 lat i zamierza kontynuować swoją ekspansję na wszystkie kraje europejskie. Dzięki dostępowi do globalnej sieci UPS, klienci firmy Freightex uzyskają korzyści wynikające z efektu skali, a także większego zasięgu i dostępu do obszernej, zintegrowanej oferty rozwiązań transportowych, zaspokajającej wszelkie potrzeby w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i transportu. Natomiast z punktu widzenia klientów UPS przejęcie firmy Freightex oznacza natychmiastową dostępność najbardziej konkurencyjnego rozwiązania, jakim są przewozy oparte na pośrednictwie w transporcie.

 - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przyłączamy się do UPS i włączamy się w usługi pośrednictwa świadczone przez firmę Coyote - powiedział Tim Phillips, dyrektor generalny firmy Freightex. - UPS i Coyote mogą poszczycić się najlepszą technologią w branży, bezkonkurencyjną kulturą obsługi klienta oraz sprawdzonymi osiągnięciami. Technologia Coyote i sieć UPS zwiększy naszą wydajność, umożliwiając nam w dalszym ciągu świadczenie lepszych usług niż konkurencja oraz zapewni wyniki, jakich oczekują nasi klienci.

   Phillips pozostanie dyrektorem firmy Freightex, która będzie działać w charakterze całkowicie kontrolowanego podmiotu zależnego UPS.

- UPS ma wielu klientów, którzy skorzystają z pośrednictwa w transporcie w Wielkiej Brytanii i Europie. Wnosimy wartość dodaną, gdyż umożliwiamy klientom i przewoźnikom usprawnienie działalności i prostszą wymianę informacji dzięki temu samemu systemowi, którego Coyote używa w Ameryce Północnej - dodał Gershenhorn. - Freightex ma sprawdzone kwalifikacje i rozbudowaną sieć regionalną, co w połączeniu z technologią, ludźmi i procesami udostępnianymi przez firmę Coyote, a także jej reputacją jako usługodawcy, zapewni klientom najlepsze rozwiązania w tej kategorii.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 styczeń 2017 14:25

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj