logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Skala sukcesu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wykorzystywany przez tysiące firm na całym świecie, dostępny w trzydziestu pięciu językach. Z nowym systemem iScala pracują już studenci Wyższej Szkoły Logistyki. Program pomoże im stać się profesjonalnymi logistykami.

Ogromna liczba języków obcych, w których mogą uczyć się studenci WSL, to oczywiście nie jedyna zaleta nowego oprogramowania. Od bieżącego roku akademickiego Wyższa Szkoła Logistyki wykorzystuje w celach dydaktycznych system iScala. System ten należy do najbardziej zaawansowanych funkcjonalnie systemów klasy MRP II (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa). Służy do zarządzania produkcją, dystrybucją i kosztami. Dzięki niemu wiele pojęć, z jakimi studenci zapoznają się na wykładach, zyskuje wymiar praktyczny. Zagadnienia omawiane są bowiem w profesjonalnym systemie odzwierciedlającym rzeczywiste środowisko przedsiębiorstwa.

Paweł Fajfer z Katedry Informacji Logistycznej i Informatyki w WSL widzi wymierne korzyści dla przyszłych absolwentów:
- Nasi studenci poznają nie tylko ogromną funkcjonalność iScali, ale przede wszystkim zdobędą podstawy z zakresu użytkowania systemu tej klasy. Będzie to dużym atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą. - ocenia.

W bazie danych znajduje się ponad osiemdziesiąt wirtualnych firm. System posiada narzędzia służące do wymiany danych pomiędzy nimi za pośrednictwem Internetu. Studenci podzieleni na grupy opracowują i wdrażają wszystkie etapy potrzebne do obsłużenia realizacji zamówienia sprzedaży. To głównie z tymi procesami zetkną się w czasie swojej przyszłej pracy zawodowej. Tym samym absolwenci WSL już w czasie studiów poznają kluczowe pojęcia stanowiące codzienność przedsiębiorstw produkcyjnych. Program iScala przygotuje ich nie tylko do pracy z tym systemem, ale również do obsługi jakiegokolwiek innego systemu, na którym codziennie pracują logistycy na całym świecie.

Wyższa Szkoła Logistyki to jedna z zaledwie kilku uczelni w Polsce, które wdrożyły ten nowoczesny system. Na całym świecie z iScali korzysta ponad 4000 firm, w Polsce blisko 250 (m.in. Electrolux, Scania oraz Kotlin).

Ostatnio zmieniany środa, 06 luty 2008 15:27

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj