Zaloguj się

Bezpłatne warsztaty dla młodych przedsiębiorców

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe wraz z Politechnika Poznańska organizują w najbliższy piątek (21 listopada) warsztat z cyklu StartUp-IT.

Warsztaty StartUp-IT przeznaczone są dla młodzieży akademickiej oraz młodych przedsiębiorców. Ich rolą jest niesienie pomocy w rozpoczynaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT.

Najbliższy warsztat poświęcony będzie możliwościom pozyskiwania środków z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dzięki finansowaniu udzielanemu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, spotkanie jak zwykle jest bezpłatnie. 

Program warsztatu:

12:30 - Rejestracja

13:00 - Jesteś mikro lub małym przedsiębiorcą? Czy planujesz złożyć wniosek o dofinansowanie Twojego projektu w ramach PO IG 8.1? Na co trzeba zwrócić uwagę, by wniosek został dobrze oceniony? Tomasz Lewandowski – Dyrektor Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF), Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

W programie między innymi:
- Założenia PO IG Działanie 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej",
- Praktycznych porady dla osób aplikujących,
- Wymagania dotyczące przygotowania składanej dokumentacji,
- Wymagania dotyczące finansowanych projektów,
- Procedury konkursowe i sposób oceny wniosków,
- Pytania i dyskusja.

15:00 - Przerwa, poczęstunek

15:30 - Projekt BizSpark – bezpłatne oprogramowanie Microsoft dla StartUp-ów. Michal Żyliński, Zespół Microsoft

16:00 - Przepisy i obowiązki wynikające z praw autorskich i pokrewnych. Piotr Gabriel - Specjalista z zakresu praw autorskich, prowadzący kancelarię radcy prawnego

17:30 - Zakończenie spotkania

Dodatkowo w programie informacje:
- Jak założyć konto na serwerze PCSS za 1zł?

- Jak uzyskać bezpłatne porady w kancelariach prawnych, biurach rachunkowych, u rzeczników patentowych i w wielu innych instytucjach współpracujących z programem StartUp-IT?

- Gdzie zadawać pytania by uzyskać wyczerpującą odpowiedź specjalistów wybranej branży? 

Zaloguj się by skomentować