logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Światowe Targi CeMAT na półmetku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyzwania stojące przed logistyką w dobie nowej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0) to najczęściej dyskutowany temat na stoiskach wystawców i podczas licznych konferencji towarzyszących targom CeMAT.

Z rozmów z wystawcami wynika następująca konkluzja: globalizacja i Internet to obecnie najważniejsze czynniki, które  przyczyniają się do radykalnej zmiany modeli biznesowych przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych i operatorów logistycznych. Projektanci i producenci urządzeń logistycznych mają świadomość, że muszą sprostać oczekiwaniom dynamicznie zmieniającego się rynku. 

Właśnie taki obraz procesów logistycznych, zintegrowanych coraz silniej z rozwiązaniami informatycznymi, mają okazję podziwiać odwiedzający targi CeMAT w dniach od 31 maja do 3 czerwca br. w Hanowerze. Na powierzchni 110 000 mkw. aż 1000 wystawców z 44 krajów prezentuje rozwiązania i konkretne wdrożenia, m.in.  z obszaru robotyki wykorzystywanej w centrach dystrybucji. 

Targi w Hanowerze to okazja do zapoznania się techniką logistyczną "na żywo". Po dużą dawkę wiedzy przyjechało wielu logistyków z Polski. Na targach obecni są eksperci z Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz przedstawiciele czasopisma "Logistyka" i portalu logistyka.net. W Hanowerze obecna jest także liczna reprezentacja wykładowców i studentów z Wyższej Szkoły Logistyki.

Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2016 16:38

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj