Zaloguj się

Finał rowerowej akcji charytatywnej "Podróż dla Innych 2016"

Uczestnicy rowerowej akcji charytatywnej Podróż dla Innych 2016.                        Od lewej: Paweł Matczyński, Stanisław Wojtanek, Edwin Osiecki. Uczestnicy rowerowej akcji charytatywnej Podróż dla Innych 2016. Od lewej: Paweł Matczyński, Stanisław Wojtanek, Edwin Osiecki.

Dobiegła końca wyjątkowa, pełna wzruszeń i emocji II edycja Podróży dla Innych 2016 niosąca pomoc najbardziej potrzebującym. W dniach 2-7 lipca br. trzej uczestnicy rowerowej wyprawy - Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek, nie zważając na przeszkody, słabości i zmęczenie, pokonali na rowerach trasę ponad 1200 km z Ustrzyk Górnych, przez Mazury, aż do Świnoujścia.

   Podróż dla Innych to akcja z charytatywnym przesłaniem, której celem jest pozyskanie środków niezbędnych na leczenie i zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych fundacji Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim. W tym roku rowerową akcję wsparli sponsorzy - Eden Springs, Velo, IPECO Development, Grupa Autoremo, Stacja Narciarska Małe Ciche, Kinnarps, Agap, G2A, Fundacja „Warbud-Warto pomagać”, ale także wiele firm i organizacji, pracownicy DHL Express oraz osoby prywatne, którym bliska jest pomoc innym. W Podróż dla Innych zaangażowała się również firma Nissan w Polsce, która udostępniła uczestnikom akcji nowy model Navary jako środek transportu rowerów podczas zmagań na trasie, a także Inter Pack-System Sp. z o.o. - użyczająca sprzęt rowerowy. Dzięki darczyńcom i sponsorom akcji, w kilka tygodni udało się zebrać środki w kwocie ponad 20 000 zł.
   W realizację celu Podróży dla Innych 2016 i w promowanie idei zaangażowania społecznego, włączyła się także Fundacja DKMS, która m.in. na starcie i na mecie podróży rowerowej, przeprowadziła rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych. Patronat honorowy nad rowerową wyprawą charytatywną objął Prezydent Miasta Świnoujście, Janusz Żmurkiewicz, gospodarz i współorganizator wieńczącej akcję uroczystości na mecie w Świnoujściu (czwartek, 7 lipca br.). 
   Podróży dla Innych 2016 towarzyszyła kampania informacyjna w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz na profilach społecznościowych fundacji: Dostrzegamy Innych Ludzi, Jedni Drugim oraz DKMS. Patronat medialny nad akcją objęły portale BIZNESNAFALI.PL oraz SRALPE POLSKA.

- Edwin, Paweł i Staszek to ludzie z pasją, aktywni zawodowo i pełni zapału, którzy umiejętnie potrafią łączyć pomaganie z aktywną formą spędzania wolnego czasu i przy okazji zachęcać innych do działania. W 2015 roku, podczas pierwszej edycji Podróży dla Innych, w 4 dni przejechali na rowerach prawie 900 km z Tatr na Hel. Co roku nasi pracownicy i kurierzy dopingują ich oraz wspierają w realizacji rowerowej podróży. Ale nie tylko - w tym czasie, kiedy oni pokonują na rowerach setki kilometrów, na bieżąco relacjonujemy wyprawę naszym pracownikom, rozpropagowujemy cel akcji i w jej ramach organizujemy m.in. licytacje fantowe na rzecz podopiecznych - podkreśla Marta Chmielewska, przedstawicielka Fundacji DHL - Dostrzegamy Innych Ludzi.

   Rowerową trójkę połączyła wieloletnia przyjaźń, wspólne kontakty biznesowe, ale również zamiłowanie do aktywności ruchowej, jazdy na rowerze i chęć pomagania innym - tym słabszym, pokrzywdzonym i potrzebującym. W tym roku akcja zyskała większe zainteresowanie i poparcie społeczeństwa, a zebrane do tej pory środki zostaną przeznaczone na leczenie i zakup medycznego sprzętu dla Hani, Małgosi, Agaty i Kamili.

• Pozyskane fundusze pozwolą sfinansować pomoc terapeutyczną dla dziewięcioletniej Kamili, którą wychowuje babcia;
• Marzeniem 26-letniej Małgorzaty z mózgowym porażeniem dziecięcym jest posiadanie nowego respiratora do przeprowadzania 24-godzinnej wentylacji mechanicznej;
• Przenośny koncentrator tlenu usprawni codzienne funkcjonowanie Hani, cierpiącej na wrodzony niedobór odporności i całkowitą niewydolność oddechową;
• Z kolei Agata, tegoroczna maturzystka, cierpiąca na kifoskoliozę idiopatyczną, u której konieczne jest wspomaganie oddychania czeka na przenośny respirator.

   Chociaż rowerowy etap Podróży dla Innych został zakończony, to do końca lipca br. trwa akcja zbierania środków na podopiecznych fundacji. Osoby potrzebujące może wesprzeć każdy, wpłacając dobrowolne sumy na konto Fundacji „Dostrzegamy Innych Ludzi” z dopiskiem: „akcja Podróż dla Innych”:

• Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, Bank CitiHandlowy: 47 1030 0019 0109 8530 0043 3352
• oraz za pośrednictwem platformy SiePomaga, dokonując wpłat na akcję „Podróż dla Innych 2016”: http://www.siepomaga.pl/f/fundacjadhl

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 lipiec 2016 09:59
Zaloguj się by skomentować