logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Olimpijczycy czekają na wyniki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już za nami. Zgłosiło się do niego 8700 uczniów z 284 szkół w Polsce. Wyniki już wkrótce - 27 października 2017 roku.

   Armia uczestników tegorocznej olimpiady dołączyła do ponad 52 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w dziewięciu poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Nowością tegorocznego konkursu był znaczący wzrost uczestniczących w olimpiadzie uczniów liceów ogólnokształcących.
   Podczas pierwszego etapu uczestnicy Olimpiady konfrontowali swoją wiedzę z 25-punktowym testem przygotowanym przez specjalistów z kierowanego przez profesora Mariusza Jedlińskiego Komitetu Naukowego. Z sygnałów, które dotarły do Wyższej Szkoły Logistyki wynika, że większość uczniów była zadowolona, a pytania choć trudne, to jednak były dostosowane do ich wiedzy. Na szczegóły trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać. Wyniki pierwszego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestnicy znajdą w panelu administracyjnym pod adresem http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl
   Najlepsi uczestnicy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się w całym kraju 1 grudnia br. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział około pięciuset uczniów. Także w tym etapie uczestnicy będą musieli skonfrontować swoją wiedzę ze składającym się z 25 punktów testem, ale jednak znacznie trudniejszym niż w pierwszym etapie, bo składającym się z pytań wielokrotnego wyboru. Zwycięzców tego etapu poznamy 15 grudnia 2017 roku.
   Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
   X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.
   Sponsorem Strategicznym i Patronem Merytorycznym X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest GS1 Polska.

Sponsorzy Złoci:
Dachser Intelligent Logistics, DPD, Epal Polski Komitet Narodowy, Imperial Logistics International, JASFBG, Marathon International Logistics, TimoCom, Still.

Sponsorzy Srebrni:
DHL, Pekaes

Sponsorzy Brązowi:
GLS, L-Systems, Transmeble International, Transics Wabco Company oraz WTB.

Patroni medialni:
Głos Wielkopolski, Student News, Polska Gazeta Transportowa, Pracujwlogistyce, etransport.pl, Logistyczny.pl, www.logistyka.net.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 październik 2017 11:33

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj