Zaloguj się

Kto zdobędzie nagrodę Kod Innowacji?

Kod Innowacji to prestiżowe wyróżnienie przyznawane firmom lub instytucjom, które wdrożyły światowe standardy GS1. W tym roku w konkursie bierze udział 13 organizacji, które zaimplementowały globalne rozwiązania. Od dziś internauci mogą oddać swój głos na najlepsze wdrożenie.

Do rywalizacji zgłosiło się wielu producentów stosujących globalne standardy GS1. Wśród nich firma Lara, właściciel marki Seboradin, która wdrożyła projekt Globalnej Sieci Synchronizacji Danych (GDSN). Branżę e-commerce reprezentuje największa platforma zakupowa online - Allegro, która skutecznie wdrożyła numer GTIN (kod EAN) do jednoznacznej identyfikacji produktów. W branży TSL zgłosiły się aż trzy firmy: Fresh Logistics, PEKAES oraz PKS Oliwa. Na uwagę zasługują również wdrożenia w nowej kategorii - MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw), których celem jest usprawnienie procesów i minimalizacja błędów. Rozwiązania GS1 w tym obszarze wdrożyły Tradycja i Jakość oraz Nutrend. Na implementację globalnych standardów zdecydowała się także Drukarnia Opakowań BCS. Wśród zgłoszonych firm jest również innowacyjny bezobsługowy sklep Bio Market, w którym do automatyzacji procesów zastosowano standardy GS1. W kategorii retail zgłoszone zostało również wdrożenie RFID w sieci Decathlon. Ochronę zdrowia reprezentują firmy Sumi oraz HTL-STREFA, a także Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Władysława Biegańskiego z Łodzi. 

Oprócz głosowania internautów, które potrwa do 20 listopada br. i wyłoni najlepsze wdrożenie niezależne od branży,  Jury przyzna nagrodę w 5 kategoriach:
- retail,
- MŚP,
- TSL,
- e-commerce,
- ochrona zdrowia.

W skład Jury wchodzą największe autorytety branżowe - wśród nich prof. Halina Brdulak, była kierownik Zakładu Transportu Międzynarodowego i Logistyki SGH; prof. Barbara Borusiak, kierownik Katedry Handlu i Marketingu UEP; a także prof. Arkadiusz Kawa, Dyrektor Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Logistyki i Magazynowania. Biznes w Jury reprezentuje Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes e-Izby, a także Michał Bąk, twórca portalu dla sprzedawców internetowych. Ochrona zdrowia reprezentowana jest w Jury przez Romana Radomskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia HL7 oraz Janusza Michalaka, Prezesa Wydawnictwa Termedia, redaktora naczelnego "Menedżera Zdrowia".

Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji Kod Innowacji, która odbędzie się 21 listopada 2019 r. w centrum konferencyjnym Koneser w Warszawie.


Poznaj innowacyjne wdrożenia, zagłosuj na najlepsze rozwiązanie!

https://www.kodinnowacji.pl/glosowanie

Ostatnio zmieniany w piątek, 11 październik 2019 12:09
Zaloguj się by skomentować