Zaloguj się

Dachser przejmuje dostawcę oprogramowania logistycznego kasasi

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Przejęcie wzmacnia cyfrowe kompetencje dostawcy usług logistycznych w zakresie telematyki, łączności, sztucznej inteligencji (SI) i Internetu rzeczy (IoT). 25 października 2022 roku Dachser nabył większościowy udział w firmie kasasi GmbH, która jest dostawcą oprogramowania. Jest to podmiot z segmentu MŚP, zatrudniający 50 pracowników. Podobnie jak Dachser ma swoją siedzibę w Kempten, w regionie Allgäu w południowych Niemczech. Strony wspólnie uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu.

Założona w 2009 roku firma kasasi opracowuje innowacyjne oprogramowanie, które wprowadza optymalizację procesów transportowych, zarówno drogowych, kolejowych jak i morskich.

Platforma kasasi łączy dane telematyczne z ponad 8500 naszych nadwozi wymiennych i 5000 naczep z danymi dotyczącymi przesyłek i planowania z naszego podstawowego systemu zarządzania transportem Domino. Inteligentne zestawienie i analiza tych danych otwiera zupełnie nowe możliwości planowania transportów, obliczania czasu przybycia, a nawet śledzenia przesyłek i zarządzania nimi.

Pierwszym krokiem Dachser było nabycie 25 października 2022 roku większościowego udziału w kasasi. Pozostałe udziały będą nabywane stopniowo, by w roku 2026 w pełni zrealizować przejęcie. Kasasi pozostanie pod kierownictwem dyrektora generalnego Markusa Lechnera i jego doświadczonego zespołu. Firma utrzyma obsługę dotychczasowych klientów z branży kolejowej, handlowej, spożywczej i farmaceutycznej. Przyszła ekspansja będzie koncentrować się na działalności związanej z rozwiązaniami w zakresie monitoringu i analizy dla transportu kolejowego.

– Jako dostawca wysoce innowacyjnych usług łączności i aplikacji IoT, kasasi doskonale rozszerza nasze kompetencje cyfrowe – Stefan Hohm, Chief Development Officer (CDO) – Z Dachser jako większościowym udziałowcem możemy kontynuować nasze niezwykle udane poczynania i skupić całą uwagę na rozwijaniu pionierskiego oprogramowania dla transportu i logistyki – dodaje Markus Lechner, który pracował w Dachser przez wiele lat przed założeniem start-upu. W przyszłości stabilność i bezpieczeństwo przyniesie korzyści naszym pracownikom, a zwłaszcza naszym klientom.

Dynamika i siła innowacji

Kluczową rolę w działaniach Dachser na rzecz dalszej optymalizacji i wzmocnienia łańcuchów dostaw odgrywa systematyczna digitalizacja.

– Dzięki odpowiednim technologiom cyfrowym możemy jeszcze bardziej podnieść wydajność, ściśle zintegrować naszych klientów z naszymi procesami i przewieźć więcej towarów przy istniejącej ładowności. Zwiększenie przejrzystości usprawnia planowanie i skraca czas reakcji na wszelkie zakłócenia w łańcuchu dostaw – podkreśla Burkhard Eling, CEO Dachser. – Dlatego właśnie przejęliśmy kasasi – dynamiczną firmę o dużej sile innowacyjnej w obszarze widoczności i łączności łańcucha dostaw. Stale inwestujemy także we własne IT i rozwój oprogramowania przy udziale około 560 pracowników, nasze prace badawczo-rozwojowe w Dachser Enterprise Lab we współpracy z Fraunhofer IML, oraz w nie mniej ważne dla nas globalne koncepcje i zarządzanie innowacjami.

Czytaj także:
GXO wdraża kolejne technologie
Dachser tworzy punkty badawcze elektromobilności
Sprawnie działający system obsługi paczek, dający klientom swobodę, czy taki jest w ogóle możliwy?

Zaloguj się by skomentować