logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ProLogis buduje w Austrii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma ProLogis przystąpiła do budowy pierwszego z dwóch planowanych centrów dystrybucyjnych w Austrii - ProLogis Park Himberg, czyli nowego parku przemysłowego zlokalizowanego w okolicach Wiednia, w pobliżu autostrady S1 oraz innych głównych dróg austriackich korytarzy transportowych północ-południe i wschód-zachód. Firma przewiduje zakończenie realizacji obiektu o powierzchni 32 700 m kw. na początku 2009 roku.

- Wejście ProLogis na rynek austriacki wpisuje się w naszą globalną strategię polegającą na świadczeniu klientom najwyższej jakości usług dystrybucyjnych i oferowaniu im powierzchni spełniającej ich wymagania w zakresie ekspansji i elastyczności rozwiązań – powiedział Christian Bischoff, managing director ProLogis na Europę Północną. - Od ponad roku analizowaliśmy rynek nieruchomości w tym kraju i zaobserwowaliśmy rosnące zainteresowanie austriackich firm outsourcingiem logistyki w związku z ciągłym dynamicznym rozwojem handlu zagranicznego. Niegdyś te firmy posiadały własne obiekty dystrybucyjne, co wiązało się z niezwykle niską dostępnością powierzchni magazynowej pod wynajem. Z dumą informujemy o naszej pierwszej inwestycji w Wiedniu, odpowiadając tym samym na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię magazynową wśród przedsiębiorstw produkcyjnych, detalistów oraz operatorów logistycznych w regionie.

Wiedeń to największe miasto Austrii z 2,2 mln mieszkańców. Leży nad rzeką Dunaj, będącą wielkim paneuropejskim szlakiem handlowym, a dobrze rozwinięta sieć transportowa tego miasta obejmuje największy w kraju port żeglugi śródlądowej, duże lotnisko międzynarodowe, trzy autostrady oraz jedną z najlepszych w całej Europie sieci połączeń kolejowych. Ponadto w Wiedniu znajdują się siedziby ponad 300 międzynarodowych korporacji na Europę Środkowo-Wschodnią, w tym między innymi takich globalnych klientów ProLogis jak DHL, Schenker, Kuehne + Nagel, Volvo i Hewlett Packard.

- Naszym zdaniem mamy ogromną szansę stworzenia wiodącego na rynku portfolio powierzchni magazynowej w Austrii - mówi Manfred Jenschke, market officer ProLogis na rynek południowo-wschodnich Niemiec. - Na początku zamierzamy skoncentrować się na rynku wiedeńskim, który charakteryzuje się potężną bazą gospodarczą, strategicznym położeniem geograficznym i dostępnością wysoko wykwalifikowanej siły roboczej. Następnie przyjrzymy się możliwościom jakie oferują miasta Graz i Linz - dwa silnie rozwijające się rynki handlowe z optymalnym dostępem do północnych i południowych regionów Europy. Już teraz spotykamy się z zainteresowaniem ze strony klientów i mamy nadzieję na nawiązanie z nimi współpracy w ramach naszego nowego parku.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 czerwiec 2008 15:54

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj