logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Active Report - system kontroli jakości w firmie Dachser

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser jest operatorem logistycznym posiadającym zunifikowany system IT w każdym z oddziałów na całym świecie. Dzięki temu może zaoferować wszystkim swoim klientom najwyższą jakość usług, kontrolowaną za pomocą systemu Active Report. Active Report jest proaktywnym systemem kontroli jakości. Dzięki niemu na każdym etapie łańcucha dostaw można sprawdzić status przesyłki.

System jest wyjątkowo przydatny w sytuacjach, kiedy z przesyłką coś się dzieje, np. uległa wypadkowi lub z jakiegoś powodu jej dostarczenie się opóźni. Każdy pracownik magazynu lub kierowca, wyposażony w skaner połączony z siecią IT, może wykonać fotografię dokumentującą zdarzenie, która wraz z wiadomością e-mail trafia błyskawicznie do klienta. Wie on wtedy, co zdarzyło się z przesyłką i od razu może zareagować - podjąć decyzję o jej zawróceniu do nadawcy lub, po konsultacji z odbiorcą, zlecić kontynuację jej dostarczenia. Klienci, którzy mają doświadczenie w dystrybucji towarów, zdają sobie sprawę z zalet takiego systemu. Tak jak systemy klasy TMS oraz WMS stosowane w Dachser, Active Report jest aplikacją autorską, opracowaną przez programistów firmy.

- Fakt, iż te systemy zostały stworzone przez nas - bo na ich kształt mają wpływ przecież wszyscy pracownicy - jest dużym plusem - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - To pracownicy firmy najlepiej znają procesy logistyczne, potrafią określić ich wrażliwsze punkty, dzięki nim mogły powstać tak świetne aplikacje.

- Główną zaletą naszego systemu jakościowego Active Report oraz przewagą nad innymi, stosowanymi przez firmy konkurencyjne, jest możliwość natychmiastowej reakcji w wypadku, kiedy z przesyłką dzieje się coś nieplanowanego - mówi Grzegorz Lichocik. - Możliwość jej zeskanowania na każdym etapie łańcucha dostaw oraz sfotografowania przez każdego pracownika umożliwia uzyskanie pełnej dokumentacji drogi przesyłki. Osiągnęliśmy to dzięki naszym systemom IT oraz dokładnie określonym procedurom. Nasi klienci mogą naprawdę spać spokojnie, nie musząc martwić się o swoje przesyłki.

Systemy jakościowe pomagają w zarządzaniu, wdrażaniu oraz realizacji procedur dotyczących procesów przebiegających w przedsiębiorstwie. Usprawniają obieg informacji w firmie oraz pomagają w jasnym podziale kompetencji i odpowiedzialności. Dodatkowo informacje, które dzięki nim są generowane, mają dużą wartość dla wszystkich komórek organizacyjnych.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 grudzień 2012 11:54

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj