logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

CHEP wprowadza innowacyjny kalkulator kosztów "Power of Pooling"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Australijska firma CHEP, światowy lider w usługach wynajmu palet i kontenerów, wprowadza nowe, innowacyjne narzędzie dla klientów - kalkulator kosztów "Power of Pooling". Dzięki tej funkcji w szybki i prosty sposób można obliczyć potencjalne koszty i oszczędności wynikające z poolingu oraz korzyści dla środowiska.

Narzędzie "Power of Pooling" to innowacyjny kalkulator, który pozwala obecnym i przyszłym klientom przy pomocy jednego przycisku przeliczyć koszty wynikające z użytkowania białych palet oraz odkryć potencjalne oszczędności i korzyści tego rozwiązania.
    Aplikacja stosuje serię algorytmów i danych charakterystycznych dla danego kraju, w celu obliczenia bieżących, rocznych wydatków związanych z użytkowaniem palet dla danego użytkownika. Jednocześnie identyfikuje obszary, w których można poczynić oszczędności - przy współpracy z CHEP. Analizując dane w oparciu o model Analizy Cyklu Żywotności certyfikowany przez ISO, aplikacja demonstruje również porównanie korzystnych dla środowiska rozwiązań CHEP (zmniejszona emisja dwutlenku węgla, mniejsze zużycie drewna czy też mniejsza ilość śmieci wywożonych na wysypiska) przez zastosowanie białych palet.
   Funkcja "Power of Pooling" jest obecnie dostępna na stronie www.chep.com w 10 językach europejskich i może być stosowana na komputerach osobistych, tabletach i smartphonach, bez konieczności ściągania aplikacji na dane urządzenie. Wyniki analizy wyświetlane są online lub wysyłane e-mailem. Już w tej chwili klienci mogą dowiedzieć się ile można zyskać współpracując z CHEP i znacznie zmniejszyć swoje koszty oraz negatywny wpływ na środowisko naturalne.
    CHEP dostarcza klientom na całym świecie kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania opakowaniami od 1954 roku. W tej chwili firma zarządza ponad 300 milionami palet, skrzynek i kontenerów codziennie wykorzystywanych w łańcuchu dostaw. CHEP prowadzi działalność w 49 krajach, oferując usługi dla takich branż jak produkcja dóbr konsumpcyjnych, handel detaliczny, produkcja przemysłowa, przemysł motoryzacyjny i chemiczny.
    System oferowany przez CHEP pozwala klientom firmy skupić się na ich podstawowej działalności. Oznacza to, że nie muszą już martwić się o to, co się dzieje z ich produktami po wysłaniu na rynek, ponieważ to CHEP zajmuje się wszystkimi aspektami związanymi z zarządzaniem paletami.
    CHEP oferuje niezwykle przejrzystą strukturę cenową, która sprawia, że planowanie wydatków jest łatwe. Producenci nie muszą przejmować się zmieniającymi się cenami paliwa czy drewna. Nie muszą też martwić się o dostępność opakowań w trakcie sezonowych szczytów.
Kolejnym kluczowym aspektem usługi oferowanej przez CHEP jest jakość palet. Dostarczany sprzęt jest wykonany z najwyższej jakości surowców, firma dokonuje też przeglądów i napraw elementów, gdy jest to konieczne. Zatem jakość palet CHEP jest o wiele wyższa niż palet jednorazowych czy w systemie wymiany.
   System stosowany przez CHEP jest zatem dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw; charakteryzujących się zarówno lokalnym, krajowym i prostym systemem dystrybucji jak i firm; działających w oparciu o złożone, nierzadko międzynarodowe sieci dystrybucyjne. Współpraca z CHEP ogranicza się do zamówienia palet, zapakowania towaru, a następnie poinformowania firmy o miejscu wysyłki produktów na paletach.

Ostatnio zmieniany piątek, 25 październik 2013 12:35

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj