logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kolejne realizacje PROMAG w e-commerce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Praca w magazynie M.B. Logistics wyposażonym w pomosty magazynowe na regałach DIMAX. Praca w magazynie M.B. Logistics wyposażonym w pomosty magazynowe na regałach DIMAX.

Eobuwie.pl, Bonito.pl i M.B.B. Logistics - to tylko niektóre firmy z branży e-commerce, które w ostatnim czasie skorzystały z kompleksowej oferty PROMAG S.A., aby usprawnić logistykę wewnętrzną i poprawić szybkość obsługi klientów.

   E-handel to obecnie najdynamiczniej rozwijający się sektor polskiej gospodarki. Szacuje się, że udział e-commerce w sprzedaży detalicznej wynosi już 7%. Wraz z rozwojem całego sektora, rozwijają się też działające w nim firmy. A to niesie konieczność inwestycji we własne zaplecze, w tym przede wszystkim logistykę i magazyny, dzięki którym można obsłużyć na czas rosnącą liczbę zamówień oraz klientów. Zdaniem Karoliny Tokarz, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. handlu i marketingu w firmie PROMAG S.A., procesy logistyczne w handlu tradycyjnym oraz w sprzedaży internetowej na ogół realizowane są w sposób bardzo podobny. Niemniej jednak przedsiębiorstwa sprzedające swoje produkty przez internet borykają się z nieco inną skalą problemów, a co za tym idzie wymagają też innego podejścia.

- W e-commerce mamy do czynienia z dużym rozdrobnieniem przesyłek i dużą liczbą punktów dostaw. Z tych powodów intralogistyka w magazynie wymaga innej organizacji oraz innej infrastruktury, niż ma to miejsce w tradycyjnych firmach handlowych. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w e-handlu, którym zależy na podniesieniu konkurencyjności na rynku, powinny inwestować w rozwiązania, które pozwolą im przede wszystkim na optymalizację procesów kompletacji, obniżą liczbę pomyłek i zwiększą efektywność realizowanych procesów - mówi Karolina Tokarz z PROMAG S.A.

   W e-commerce bardzo dobrze sprawdza się m.in. połączenie systemów składowania w postaci regałów półkowych DIMAX, regałów paletowych PHR lub APR oraz pomostów magazynowych z systemami transportu wewnętrznego w postaci przenośników pionowych i poziomych. Zwłaszcza jeśli są one zintegrowane z systemem WMS. I właśnie na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej polskich firm e-commerce.

   M.B.B. Logistics - do 15 000 przesyłek dziennie
Dobrym przykładem jest chociażby firma M.B.B. Logistics ze Słubic, która specjalizuje się w usługach logistycznych dla branży e-commerce w Niemczech. W nowo powstałym magazynie o powierzchni 5 800 mkw. PROMAG S.A. zainstalował trzypoziomowy system magazynowy na bazie regałów półkowych DIMAX, który dodatkowo w 2016 roku zostanie połączony z automatycznym systemem transportu poziomego. Dzięki temu przepustowość całego systemu wyniesie 1500 pojemników/h. Rozwiązanie uwzględnia dalszy rozwój firmy i zostało zaprojektowane w taki sposób, aby obsłużyć do 15 000 przesyłek dziennie.

 - Dynamiczny rozwój sprzedaży naszych klientów przyczynił się do rozwoju logistyki wewnętrznej. W pewnym momencie stanęliśmy przed zadaniem znalezienia systemu, który zagwarantuje możliwość bardzo efektywnego składowania wielu tysięcy pozycji, przy jednoczesnym skróceniu czasu kompletacji, co w konsekwencji przyczyni się do skrócenia czasu obsługi jednego zamówienia. Zdecydowaliśmy się na wdrożenie rozwiązania zaoferowanego przez PROMAG S.A. - mówi Maciej Korlak, General Manager w firmie M.B.B. Logistics Sp. z o.o.


   Bonito.pl, czyli jak w ciągu miesiąca obsłużyć 150 tysięcy zamówień na książki
Bonito.pl jest największą polską księgarnią internetową (www.bonito.pl). Posiada magazyn na terenie parku logistycznego Goodman Kraków Airport Logistics Centre, obsługujący 150 000 zamówień miesięcznie. Może on pomieścić aż 1 000 000 egzemplarzy książek.

 - Po przeprowadzeniu wstępnego audytu, identyfikacji potrzeb i wskazaniu kierunków usprawnień, doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją będzie instalacja regałów półkowych DIMAX oraz paletowych PHR obsługiwanych za pomocą drabin magazynowych. Dodatkowo, regały półkowe zostały wyposażone w specjalne siatki, które zabezpieczają książki przed przewracaniem się i przed spadaniem z półek. W tym magazynie nie zastosowaliśmy pomostów magazynowych, ponieważ nie było to konieczne - mówi Karolina Tokarz z firmy PROMAG S.A.

   Jak podkreśla Karolina Tokarz, wszystkie rozwiązania zaproponowane przez PROMAG S.A. w tych konkretnych realizacjach sprawdzają się doskonale we wszystkich magazynach e-commerce, gdzie liczba i różnorodność pozycji asortymentowych jest bardzo duża. Z jednej strony zapewniają bowiem maksymalne wykorzystanie posiadanej kubatury magazynu, co pozwala z kolei maksymalizować liczbę SKU dostępnych „z półki”. Z drugiej, zapewniają wysoką efektywność systemu składowania, która bezpośrednio przekłada się na skrócenie czasu pojedynczej kompletacji. A jest to w e-commerce parametr, który bardzo często decyduje o przewadze konkurencyjnej na rynku.

Ostatnio zmieniany środa, 02 marzec 2016 11:03

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj