logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

System Transport Sp. z o.o. otworzył nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne pod Poznaniem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Operator logistyczny podpisał umowę na najem 4,4 tys. m kw. w ramach parku Panattoni Park Poznań VI w Koninku pod Poznaniem, gdzie w kwietniu rozpoczęło pracę nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne firmy.

Firma System Transport, specjalizująca się w sektorze lifestyle, w kwietniu 2019 r. otworzyła nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne w Koninku pod Poznaniem. W ramach ponad 3 830 m kw. powierzchni magazynowej oraz 570 m kw. powierzchni biurowo-socjalnej, wynajętej w Panattoni Park Poznań VI, firma prowadzi operacje logistyczne dla obecnych i nowych klientów z Europy Centralnej i krajów nordyckich. Firma doradcza AXI IMMO wspierała System Transport w procesie wyboru i negocjacji warunków najmu nowej powierzchni.
System Transport Sp. z o.o. to działający od 20 lat na rynku polskim operator logistyczny, będący częścią duńskiej grupy System Transport A/S. Poza Polską, oddziały firmy znajdują się w Danii oraz w Niemczech. Główną działalnością nowego najemcy Panattoni Park Poznań VI  jest organizacja międzynarodowego transportu i logistyki dla branży tekstylnej i produktów z kategorii lifestyle oraz nowoczesne zarządzanie logistyką zwrotną. W ofercie operatora znajduje się również krótko- i długoterminowe magazynowanie, odbieranie i pakowanie, pakowanie kartonowe towarów, wysyłka do sklepów, a także kompleksowa obsługa zamówień sektora e-commerce.

- Polska jest kluczową lokalizacją w organizacji łańcucha dostaw pomiędzy rynkami Europy Zachodniej i Wschodniej, dlatego potrzebowaliśmy powierzchni, która stworzy odpowiednie warunki do ekspansji firmy, rozwoju współpracy z obecnymi oraz przyszłymi klientami. Zdecydowaliśmy się na lokalizację w parku Panattoni Park Poznań VI ze względu na wysoką jakość powierzchni magazynowej, funkcjonalność obiektu oraz doskonałą lokalizację - mówi Rafał Jabłoński, CEO System Transport Sp. z o.o.

- Cieszymy się, że firma System Transport skorzystała z doradztwa AXI IMMO. Wiemy, że ze względu na dynamikę rozwoju sektora dla klientów logistycznych ważna jest dostępność "od ręki" oraz elastyczność zajmowanej powierzchni. Z tego powodu proponowaliśmy i wspólnie z klientem analizowaliśmy powierzchnie oraz warunki najmu, które umożliwią sprawne przeniesienie i rozruch operacji w nowej lokalizacji. Panattoni Park Poznań VI doskonale wpisało się w te kryteria - komentuje Piotr Roszkowski, Senior Consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Rafał Jabłoński z System Transport Sp. z o.o. dodaje, że przy wyborze Panattoni Park Poznań VI istotna była także możliwość przygotowania relatywnie dużego modułu biurowo-socjalnego. Nowe centrum logistyczne System Transport Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w połowie kwietnia 2019 r. Na powierzchni magazynowej zamontowano regały o łącznej pojemności prawie 4 tys. palet, przygotowano również strefę przeładunku umożliwiającą operacje typu cross-docking. W ofercie System Transport jest również przejrzysty system monitorowania przesyłek w oparciu o nowoczesne systemy telematyczne, zintegrowane z WMS i TMS operatora.
Panattoni Park Poznań VI to nowoczesne centrum dystrybucyjne zlokalizowane 12 km od centrum Poznania, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 i autostrady A2. Usytuowanie parku umożliwia sprawną organizację łańcucha dostaw Wschód-Zachód. Park składa się z dwóch budynków magazynowych o łącznej powierzchni 31 369 m kw. wyposażonych w doki rozładunkowe i bramy wjazdowe z poziomu "0". Do dyspozycji najemców są również obszerne place manewrowe i dodatkowe miejsca parkingowe.

Ostatnio zmieniany środa, 08 maj 2019 13:28

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj