logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Elektronizacja obsługi celnej ładunków - przykład z Belgii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Belgia zamierza znacznie uprościć procedury celne związane z importem i eksportem towarów. Osiągnięciu tego celu ma służyć opracowanie i uruchomienie elektronicznej platformy celnej o nazwie BE-Gate.

Uruchomiony oficjalnie portal internetowy został zaprojektowany w związku z dynamicznie rozwijającym się rynkiem handlu elektronicznego. W ten sposób ma zapewnić szybszą i bardziej efektywną obsługę ładunków w handlu transgranicznym przez administrację celną.
Portal BE-Gate powstał z inicjatywy Belgijskiego Urzędu Celnego i Akcyzowego i jest wspierany przez cztery główne belgijskie platformy handlu elektronicznego, porty w Antwerpii i Zeebrugge, a także lotniska w Brukseli i Liege. Portal jest przeznaczony do przetwarzania dużych ilości danych, gwarantuje szybką obsługę zgłoszeń celnych, a korzystanie z niego jest bezpłatne.
Informacje o zawinięciu statku do portu - generowane w postaci wielu komunikatów - mogą być jednocześnie przesyłane za pośrednictwem oficjalnie zatwierdzonego formularza celnego. Formularz służy również jako deklaracja zwolnienia z cła dla przesyłek o wartości do 22 euro. Pozostałe przesyłki wymagają dodatkowej deklaracji celnej przy wykorzystaniu belgijskiego systemu pod nazwą PLDA.

Źródło: www.portofantwerp.com i www.transportjournal.com

Ostatnio zmieniany środa, 12 czerwiec 2019 10:15

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj