logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Nowy standard w transporcie kontenerów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Reprezentujące wspólne interesy właścicieli kontenerów Stowarzyszenie Właścicieli Kontenerów (COA) poinformowało, że grupa robocza ds. telematyki i śledzenia ładunków udostępni otwarty standard, który zapewni interoperacyjność danych z urządzeń telematycznych, pochodzących od różnych dostawców rozwiązań i działających w sektorze morskim.

Na początku otwarty standard będzie dotyczył kontenerów chłodniczych, a następnie zostanie rozszerzony na wszystkie typy kontenerów. W ten sposób stworzy wszystkim właścicielom kontenerów możliwość wyboru systemów telematycznych wielu dostawców oraz platform dla swoich kontenerów. Zmniejszy to ryzyko i stworzy bardziej konkurencyjny rynek dla rozwiązań opracowanych przez firmy z sektora morskiego.
W pierwszej kolejności otwarty standard będzie wdrażany na poziomie aplikacji. Grupa robocza COA opracowała również mapę drogową, aby w ten sposób rozszerzyć wykorzystanie standardu w sferze specyfikacji urządzeń. Otwarty standard COA ma zostać opublikowany w październiku 2019 r.


Źródło: www.containerownersassociation.org

 

Ostatnio zmieniany środa, 12 czerwiec 2019 10:36

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj