logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

JF Hillebrand na świecie i w Polsce - wczoraj i dziś

Oceń ten artykuł
(0 głosów)


JF Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów, w tym roku obchodzi wyjątkowy jubileusz - 175 lat działalności. Hasłem przewodnim obchodów, organizowanych na całym świecie w tym samym czasie i w takiej samej konwencji, jest "175&Beyond".

 

Historia firmy JF Hillebrand rozpoczęła się w lipcu 1844 roku w Moguncji (Mainz) w Niemczech. Jej założycielem był 25-letni wówczas Johann Friedrich Hillebrand, który zakupił barki rzeczne i otworzył firmę zajmującą się transportem, załadunkiem i rozładunkiem oraz odprawą celną towarów. Na początku transportował głównie wino w beczkach pomiędzy Niemcami a Holandią. Rozwojowi sprzyjał rozkwit handlu winem, który nastąpił w połowie XIX wieku. Wykorzystując koniunkturę, JF Hillebrand poszerzył swoje rynki i ukierunkował się na transport alkoholi, rozpoczynając dostawy koleją do Europy Wschodniej. W 1875 roku do biznesu dołączyli jego synowie, którzy wprowadzili firmę na rynek amerykański i tym samym rozpoczęli jej międzynarodową ekspansję. Na początku XX wieku, JF Hillebrand dostarczał już alkohole nie tylko w Niemczech i Holandii, ale też z/do różnych zakątków Europy i świata. Największy rozkwit firmy nastąpił w połowie XX wieku, kiedy - po okresie niepokojów i wojen - JF Hillebrand uruchomił logistyczną sieć własnych oddziałów na świecie. Kluczowe dla rozwoju Grupy były akwizycje innych firm, specjalizujących się w swoich obszarach usług. W roku 2007 JF Hillebrand przejął Trans Ocean Distribution Limited, wiodącego dostawcę rozwiązań w transporcie płynów luzem, dzięki czemu uruchomił dedykowany dział win masowych, Hillebrand Bulk. W roku 2013 do Grupy JF Hillebrand dołączył Satellite Logistics Group, specjalizujący się w obsłudze transportowej rynku piwa.

JF Hillebrand dzisiaj
Dzisiaj JF Hillebrand to wiodący światowy operator logistyczny wyspecjalizowany w organizacji i zarządzaniu łańcuchami dostaw dla producentów napojów i alkoholi, od piwa, wina po wysokoprocentowe trunki. Oferta Grupy JF Hillebrand obejmuje kompleksowe usługi logistyczne, transportowe i spedycyjne (fracht morski, lotniczy, drogowy, kolejowy) oraz celne (odprawy celne, składy celne i magazynowanie), a także narzędzia informatyczne i rozwiązania technologiczne. JF Hillebrand organizuje dostawy każdej ilości ładunku, od kontenerów aż po pojedyncze butelki. Firma obecna jest w każdym kraju, w którym wytwarzane są napoje alkoholowe, dzięki czemu może organizować ich transporty z najodleglejszych zakątków świata w systemie door-to-door. Pracownicy Grupy są nie tylko specjalistami w zakresie logistyki, często mają także doświadczenie w pracy dla branży alkoholowej. Wielu z nich posiada certyfikat WSET, wystawiany przez prestiżową organizację WSET (Wine and Spirit Education Trust).
Specjalnością firmy są również usługi premium i transporty specjalne, przygotowane pod indywidualne zamówienia klientów. Przykładem może być White Glove Delivery - dostawy luksusowych win i innych alkoholi z udziałem sommeliera, np. na jachty czy VIP-eventy. JF Hillebrand jest także partnerem logistycznym dla branży turystycznej w zakresie enoturystyki.

JF Hillebrand w Polsce
W Polsce firma działa od 2013 roku i ma swoją siedzibę główną w Gdyni. JF Hillebrand Poland współpracuje zarówno z globalnymi producentami jak i lokalnymi dostawcami napojów oraz różnych rodzajów alkoholi. W lutym 2019 nowym country managerem polskiego oddziału została Ellina Lolis, zarządzająca zespołem 18 pracowników, wyspecjalizowanych w obsłudze transportów dla rynku beverage.

JF Hillebrand - doświadczony innowator
W ciągu 175 lat działalności JF Hillebrand nie tylko rozwijał usługi logistyczne i zwiększał zasięg sieci. Kluczem do sukcesu okazały się także autorskie rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczny i sprawny proces transportu alkoholi i napojów. W 2002 roku firma wdrożyła pierwsze autorskie rozwiązanie informatyczne - system IT do zarządzania łańcuchem dostaw napojów. W dziale technologicznym powstały także m.in. wykładziny izolacyjne do kontenerów, narzędzia do monitorowania temperatury wewnątrz kontenera czy najnowsze rozwiązanie - VinLiner, termiczna folia izolacyjna. Kluczowe znacznie dla JF Hillebrand mają działania prośrodowiskowe, m.in. firma monitoruje redukcję emisji CO2, dzięki systemom do wyliczeń (np. aplikacja myHillebrand) czy kontrolingu recyclingu VinLinerów oraz FlexiTanków.

Fakty - JF Hillebrand Group
•    To jedna z nielicznych firm na świecie o tak wąskiej specjalności w zarządzaniu łańcuchami dostaw alkoholi i napojów.
•    Obsługuje 27 proc. światowego rynku winiarskiego.
•    Firma działa w ponad 90 krajach, gdzie posiada 55 własnych biur.
•    Zatrudnia ponad 2,4 tys. pracowników.
•    Współpracuje z ponad 13 tys. klientów, największymi globalnymi producentami i lokalnymi dostawcami alkoholi oraz napojów.
•    W 2018 obsłużyła dostawy 624 tys. kontenerów (TEU).
•    Osiąga roczne przychody na poziomie ponad 1,2 mld EUR.

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 lipiec 2019 12:36

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj