logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pociągami Intercity na beatyfikację Jana Pawła II

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1 maja w bazylice św. Piotra w Watykanie odbędzie się uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem PKP Intercity uruchomiło dwa specjalne pociągi, które zabiorą pielgrzymów do Rzymu. Za sprzedaż biletów odpowiedzialne będą niezależne instytucje.Spółka Intercity przygotowała dwa dwunastowagonowe pociągi, które w nocy z piątku na sobotę (29/30.04) wyruszą z Warszawy do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II. Każdy z nich pomieści około 800 osób i będzie składał się z ośmiu wagonów z miejscami do siedzenia, trzech kuszet oraz jednego wagonu restauracyjnego lub barowego. Powrót z Rzymu do Warszawy planowany jest późnym wieczorem 1 maja, a przyjazd wieczorem drugiego maja. Sprzedażą biletów i obsługą wycieczek nie będzie zajmować się  spółka Intercity. Oba pociągi zostały wynajęte instytucjom. Pierwszy Duszpasterstwu Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej przy kościele św. Stanisława Kostki w porozumieniu z Sekcją Krajową Kolejarzy NSZZ „Solidarność”, natomiast drugi „Pomocy Kościołowi w Potrzebie”. Wszelkie informacje dotyczące cen i szczegółów podróży udzielać będą właśnie te instytucje.

- Zdajemy sobie sprawę, że obejrzeniem uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II zainteresowanych będzie bardzo wielu  Polaków. Z tego względu przygotowaliśmy dwa specjalne pociągi, by podróżni mogli dotrzeć na uroczystości na Placu św. Piotra. Postanowiliśmy również, że to nie my będziemy sprzedawać bilety. Zadania tego podejmą się instytucje, które organizują specjalne wyjazdy dla pielgrzymów. My udostępniamy im pociągi, a wymienione instytucje zajmą się dystrybucją biletów -  podkreśla Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Dane teleadresowe instytucji udzielających informacji podróżnym:

Duszpasterstwo Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej przy kościele św. Stanisława Kostki
ul. Hozjusza 2; 01-565 Warszawa, Tel. 22 839 45 72, www.popieluszko.net.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Informacje od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00.

Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ "Solidarność"
ul. Targowa 74, Warszawa, Tel. 22 6198985; lub 22 4733209, 22 4732505; Fax 22 4733841, www.skk.org.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Zapisy i dodatkowe informacje od 07.03.2011 r. w godz. 9.00-14.00.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie
ul. Wiertnicza 142, 02-952 Warszawa.
Należy pytać o Ks. Dr. Waldemara Cisło, Dyrektora Sekcji Polskiej. Tel. 22 845 17 09 lub tel. kom. 516 099 900, www.pkwp.org,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Ostatnio zmieniany wtorek, 08 marzec 2011 12:30

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj