Zaloguj się

Nowy projekt Film Spring Open powstanie we współpracy z firmą Solaris

Mobilne Centrum Edukacji Audiowizualnej to nowy projekt Film Spring Open, w realizację którego zaangażuje się Solaris. Producent autobusów wygrał zamówienie na budowę pojazdu, jaki zostanie przystosowany na potrzeby edukacyjnego studia filmowego. Będzie to pierwszy tego typu autobus w Polsce.

- Zależy nam, aby Mobilne Centrum było wizytówką polskiej branży filmowej i upowszechniania polskiej kultury filmowej. Dlatego ogromnie się cieszę, że będziemy współpracować z wiarygodną i godną zaufania polską firmą, a projekt powstanie na bazie polskiego autobusu Solaris InterUrbino 12,8 m - mówi Sławomir Idziak, pomysłodawca Mobilnego Centrum i twórca Film Spring Open.

   Film Spring Open propaguje pionierskie rozwiązania, które ułatwiają młodym twórcom dostęp do profesjonalnej realizacji projektów audiowizualnych. Jest to zgodne ze sprawdzoną formułą edukacyjną Film Springu: „nauka przez pracę - stworzoną podczas corocznych Plenerów Film Spring Open. Podczas warsztatów uczestnicy właśnie poprzez pracę na planie mają możliwość rozwoju – kręcą swoje filmy, biorą udział w wykładach prowadzonych przez najlepszych specjalistów. Jest to dla nich również szansa na praktyczne przetestowanie najnowszego sprzętu na rynku. Dzięki temu z powodzeniem będą mogli odnaleźć się w branży audiowizualnej w przyszłości.
   W autobusie będzie stworzona aktywna i duża przestrzeń edukacyjnego studia filmowego służącego do: kręcenia filmów, projekcji, montażu na planie, cyfrowej postprodukcji (tworzenia animacji i efektów specjalnych), seminariów profesjonalistów, praktycznych testów narzędzi do produkcji i postprodukcji. „Sercem” Mobilnego Centrum będzie namiot umiejscowiony przy lewej burcie autobusu, służący jako sala projekcyjna, wykładowa, ale także prezentacyjna i eventowa. W przyszłości namiot będzie również pełnił funkcję studia z greenscreenem.

- Do tej pory w zakresie pojazdów specjalnych wyprodukowaliśmy na bazie autobusu między innymi mobilne stacje do poboru krwi, autobusy lotniskowe czy też salon kosmetyczny. Teraz w międzymiastowym Solarisie InterUrbino 12,8 zbudujemy ruchome studio filmowe. To duże wyzwanie, ale jednocześnie ogromna radość. Mamy wielką satysfakcję z możliwości stworzenia zupełnie nowego rozwiązania, które przyczyni się do promowania sztuki audiowizualnej wśród młodych ludzi, szczególnie tych mieszkających poza największymi aglomeracjami naszego kraju - mówi Dariusz Michalak, wiceprezes firmy Solaris, odpowiedzialny za obszar badań i rozwoju.

   Mobilne Centrum powstanie w oparciu o konstrukcję Solarisa InterUrbino o długości 12,8 metra. Pojazd zostanie wyposażony w silnik Cummins spełniający najnowszą normę spalin Euro 6. Zgodnie z umową autobus zostanie dostarczony do Film Spring Open do końca października tego roku.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 09 lipiec 2015 12:39
Zaloguj się by skomentować