logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Ekol Logistics i VIIA otwierają nowe połączenie kolejowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ekol Logistics to operator logistyczny obecny w 14 krajach oraz dysponujący ponad  5 500 środkami transportu należącymi do firmy. Ekol oferuje 44 dedykowane połączenia kolejowe w tygodniu między Triestem, a Kolonią lub Ludwigshafen w Niemczech oraz Triestem a Ostrawą w Czechach. Firma koncentruje się na innowacjach, aby móc oferować swoim klientom najlepsze, najwydajniejsze kosztowo i najbardziej ekologiczne rozwiązania transportowe.

   W roku 2014 Ekol uruchomił cotygodniowe połączenie między Turcją a Francją z wykorzystaniem jednego z najszybszych na świecie statków Ro-Ro o ładowności 180 naczep, oferując 48-godzinny tranzyt między Izmirem, a portem Sète.
   VIIA to operator kolejowy, część SNCF Logistics, specjalizujący się w transporcie naczep na terenie całej Europy. VIIA jest uważany za pioniera w swoim sektorze dzięki oferowanym połączeniom: AFA z Francji do Włoch działające od roku 2003; połączenie samochodowo-kolejowe z Luksemburga do granicy Hiszpanii od roku 2007 oraz VIIA Britanica między Hiszpanią a Wielką Brytanią, działające od roku 2016. Każdego roku dzięki wykorzystaniu łączonych rozwiązań transportu kolejowego i drogowego przewożonych jest ponad 100 000 jednostek transportowych. 
   Ekol i VIIA ogłosiły otwarcie nowego połączenia w oparciu o wahadło kursujące jeden raz w tygodniu między portem Sète a Noisy-le-Sec w rejonie Paryża. Pociąg opuszcza Sète w środę rano i przyjeżdża do Paryża w czwartek o 7:00 rano. Podróż powrotna rozpoczyna się w środę wyjazdem z Paryża o 18:00 i przyjazdem do Sète w czwartek o 12:00.
   To nowe połączenie kolejowe dla naczep P400 jest pierwszym etapem budowy transportowego korytarza północ-południe. W połowie grudnia 2016 roku częstotliwość połączeń wzrośnie do dwóch w tygodniu. Wydajność i częstotliwość usług kolejowych będzie zwiększona w roku 2017, ponieważ Ekol zamierza dodać drugi statek obsługujący połączenie między Izmirem, a Sète.
   Obecnie Ekol i VIIA pracują nad połączeniem między Sète a Wielką Brytanią, krajami Beneluksu oraz Niemcami.

 - Nasza strategia zakłada zwiększanie ilości połączeń kolejowych w Europie.  Nowy pociąg oferowany przez Ekol jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Czas tranzytu jest podobny jak w transporcie drogowym, ale oczywiście kolej jest bardzie ekologiczna. Dzięki nowemu połączeniu Sète - Paryż, każdego miesiąca emitujemy 180 000 kg CO2 mniej, co oznacza „uratowanie” lasu o wielkości 20 boisk do piłki nożnej. Dzięki temu nasze motto "logistics for a better world" staje się prawdziwe. Teraz, dzięki nowemu połączeniu, transportujemy koleją około 1500 naczep i kontenerów tygodniowo - mówi Wojciech Brzuska, general manager i executive board member, Ekol Europe.

- Ekol wykorzystuje już nasze połączenie między Hiszpanią a Luksemburgiem - Lorry-Rail. Cieszymy się, że nasze relacje z firmą rozwijają się dzięki temu nowemu unikalnemu połączeniu kolejowo-morskiemu między Turcją a Paryżem przez port Sète. Trwają dyskusje mające na celu otworzenie nowych połączeń w Europie Północnej - oświadczył Daniel Lebreton, dyrektor ds. sprzedaży VIIA.

 - Dzięki temu pociągowi możemy lepiej połączyć Turcję i Iran z Europą, Maghreb z Paryżem, a rozwiązanie, które oferujemy jest naprawdę ekologiczne. Warto wspomnieć, że dzięki wagonom VIIA, nowy pociąg Ekol jest pierwszym, który umożliwia transport P400 z Sète do Paryża. Dlatego też możemy wykorzystywać go do transportu naczep typu mega i innych jednostek, na przykład nadwozi wymiennych typu mega oraz kontenerów. W Ekol, pragniemy rozwijać połączenia kolejowe, między wschodem a zachodem, z Paryża na Węgry i do Rumunii. Nasze plany są ambitne, ale jesteśmy pewni, że skorzystają na nich nasi klienci - mówi Alaa Jennane, business development manager w Ekol.

Ostatnio zmieniany piątek, 28 październik 2016 12:37

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj