Zaloguj się

MPK SA kupuje kolejne autobusy przegubowe

Solange Olszewska, prezes zarządu Solaris Bus & Coach, Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie. Solange Olszewska, prezes zarządu Solaris Bus & Coach, Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

14 grudnia br. przedstawiciele MPK SA w Krakowie oraz firmy Solaris Bus & Coach SA podpisali umowę na dostawę 77 nowoczesnych autobusów przegubowych o długości 18 metrów z silnikami Euro 6. Umowa została podpisana w gabinecie prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

- Z dużą satysfakcją podpisywałem umowę na dostawę nowych autobusów do Krakowa. Oznacza ona bowiem, że już w połowie przyszłego roku mieszkańcy zyskają kolejne nowoczesne i komfortowe pojazdy. Gdy policzymy wszystkie zamówienia MPK SA w latach 2016 i 2017, to okaże się, że w bardzo krótkim okresie czasu kupiliśmy prawie 200 nowych, przyjaznych dla środowiska autobusów. W historii MPK tak dużych zakupów jeszcze nie było - podkreślał Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

   Od podpisania umowy producent Solaris Bus & Coach SA będzie miał 7 miesięcy na dostarczenie wszystkich autobusów do Krakowa. To oznacza, że zaczną wozić pasażerów w połowie przyszłego roku.

- Inwestycja w niskoemisyjny transport publiczny jest dla takiego miasta jak Kraków jednym z priorytetowych zadań. Jesteśmy dumni, że firma Solaris może aktywnie brać udział w programie unowocześniania komunikacji miejskiej w Krakowie. Przewoźnika i pasażerów możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wszystkie 77 autobusów terminowo i w jak najwyższej jakości - powiedziała Solange Olszewska, prezes zarządu Solaris Bus & Coach.

   Autobusy wyróżniają się nie tylko innowacyjnym designem, ale także wysokim komfortem jazdy - pasażerowie będą się cieszyć bardziej przestronnym wnętrzem pojazdu, większą liczb miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi czy rozbudowanym systemem informacji pasażerskiej prezentowanym na ekranach wysokiej rozdzielczości. Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring i automat biletowy. Będą w nich także zamontowane specjalne platformy ułatwiające osobom poruszającym się na wózkach wjazd i wyjazd z pojazdu.
   Przypomnijmy, że w przetargu na dostawę w formie leasingu finansowego 77 autobusów przegubowych z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 6, który MPK SA w Krakowie ogłosiło w dniu 15 lipca 2016 roku, wybrana została oferta Solaris Bus & Coach SA w konsorcjum z PKO Leasing SA z ceną 120,8 mln zł netto.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 19 grudzień 2016 13:31
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe