logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Pierwszy MAN TGE zjechał z linii produkcyjnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zespoły kierowane przez Jensa Ocksena, Prezesa Zarządu Volkswagen Poznań i Dennisa Affelda Szefa Sprzedaży Samochodów Dostawczych w MAN Truck & Bus wspólnie odbierają pierwszego MAN TGE. Zespoły kierowane przez Jensa Ocksena, Prezesa Zarządu Volkswagen Poznań i Dennisa Affelda Szefa Sprzedaży Samochodów Dostawczych w MAN Truck & Bus wspólnie odbierają pierwszego MAN TGE.

Miesiąc po uruchomieniu sprzedaży z linii produkcyjnej zjechał pierwszy samochód dostawczy MAN TGE, wyprodukowany w nowo wybudowanej fabryce we Wrześni. Zespoły kierowane przez Jensa Ocksena, Prezesa Zarządu Volkswagen Poznań i Dennisa Affelda, Szefa Sprzedaży Samochodów Dostawczych w MAN Truck & Bus wspólnie odebrały pierwszy pojazd MAN TGE, z numerem VIN ... 01.

   Wprowadzenie na europejski rynek nowego pojazdu modelu TGE oznacza początek nowej ery dla MAN. Po raz pierwszy firma MAN Truck & Bus prezentuje lekki samochód dostawczy w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez wielu długoletnich klientów w branży logistycznej, kurierskiej i handlowej czy też obsługi serwisowej. Wśród głównych przyczyn coraz większego zakresu stosowania dużych samochodów dostawczych można wymienić: poszerzanie się rynku zakupów internetowych, zharmonizowane przepisy dotyczące prawa jazdy, szeroki zakres uniwersalności tych pojazdów oraz ich obsługa i osiągi jak w przypadku samochodu osobowego. Popyt na szeroką gamę pojazdów o dmc przekraczającej 3 t napędza zwłaszcza postępująca urbanizacja.

- Nasza niedawno utworzona fabryka we Wrześni wyznacza nowe standardy jakości. Pojazdy poddawane są drobiazgowej kontroli jakości. Stabilność wymiarowa samego nadwozia jest wielokrotnie sprawdzana podczas procesu montażu za pomocą zautomatyzowanych laserów i aparatów cyfrowych na wielu stacjach geometrycznych. Dlatego cieszę się, że TGE uzupełnia ofertę marki MAN o nowy model o tak wysokiej wartości dodanej -  komentuje Jens Ocksen.

- Cieszymy się z połączenia wysokiej jakości standardów produkcji TGE z profesjonalną siecią sprzedaży i obsługi MAN. Nie ma wątpliwości, że nasi klienci go pokochają. Planujemy sprzedawać około 20.000 pojazdów rocznie - entuzjastycznie przyznaje Dennis Affeld.

   Pojazd o numerze VIN 1 to srebrny samochód dostawczy z małym rozstawem osi i wysokim dachem. Model ma około 6 m długości i ładowność 10,7 m sześc. Samochód o masie do 3,5 t napędzany jest silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1968 cm sześc., osiągającym moc 103 kW/140 KM. Istnieje już jedno miejsce, gdzie pojazd ten będzie wykorzystywany: fabryka MAN w Monachium.

Ostatnio zmieniany piątek, 21 kwiecień 2017 06:50

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj