logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

PKP CARGO zawarło kolejny duży kontrakt z Tauronem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma PKP CARGO S.A. podpisała ze spółką Tauron Wydobycie umowę na przewóz w latach 2018-2019 11 mln ton węgla za łączną kwotę 227 mln zł brutto. To kolejny, wygrany przez największego polskiego przewoźnika, duży przetarg węglowy.

    W wyniku postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, zawarta została umowa na wykonanie usługi transportu kolejowego węgla na potrzeby Tauron Wydobycie S.A. na lata 2018-2019, w ramach której PKP CARGO S.A. dostarczy blisko 11 mln ton węgla do oddziałów Grupy Tauron (elektrowni) oraz do innych odbiorców. Nowa umowa stanowi kontynuację dotychczasowej współpracy, trwającej od 2012 roku.

- Grupa PKP CARGO jest głównym partnerem branży górniczej i energetycznej. Odpowiadamy za 2/3 rynku przewozów węgla w Polsce (wg pracy przewozowej). Chcemy tę pozycję umacniać, stale podnosząc jakość naszych usług. Kontynuowanie współpracy z tak wymagającym partnerem, jak Tauron Wydobycie S.A. jest dla nas zarówno dużym wyzwaniem, jak i powodem do satysfakcji - powiedział Grzegorz Fingas, członek zarządu PKP CARGO S.A. ds. handlowych.

   Obecnie PKP CARGO S.A. realizuje przewozy dla Spółki Tauron Wydobycie w ramach dwuletniej umowy przetargowej zawartej do końca 2017 roku, w której masa objęta postępowaniem wynosiła 8,5 mln ton.

Ostatnio zmieniany piątek, 22 grudzień 2017 10:49

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj