logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Prace na szlaku kolejowym Żywiec - Węgierska Górka idą zgodnie z planem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Będzie bezpieczniej i wzrośnie maksymalna prędkość pociągów. Prace rewitalizacyjne na odcinku Żywiec - Węgierska Górka, które realizuje CTL Service, rozpoczęły się miesiąc temu i już widać ich pierwsze efekty. Została wymieniona nawierzchnia toru oraz oczyszczono podsypkę.

   Remont linii kolejowej nr 139 relacji Żywiec - Węgierska Górka jest realizowany w systemie "projektuj i buduj". Jej wykonawca, spółka CTL Service z grupy CTL Logistics, odpowiedzialna jest za wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie dla niej wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń oraz realizację szerokiego zakresu prac inwestycyjnych. Docelowo, do końca października, wymienione zostanie około 8 km toru, wybudowana zostanie nowa sieć trakcyjna, a perony w Radziechowym Wieprzu, Cięcinie Dolnej oraz Cięcinie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każda z trzech lokalizacji zostanie również wyposażona m.in. w wiaty, ławki, gabloty informacyjne i nowe oświetlenie. W ramach prac zaplanowano także wymianę nawierzchni na 10 przejazdach kolejowo-drogowych, a na 3 zainstalowanie nowych urządzeń zabezpieczających. Ponadto zadanie obejmuje remont 21 obiektów inżynieryjnych, w tym 7 mostów.

   Przez miesiąc od rozpoczęcia prac CTL Service wymienił nawierzchnię toru - podkłady drewniane zastąpiono podkładami strunobetonowymi oraz przeprowadził mechaniczne oczyszczanie podsypki. Od 4 tygodni trwa odnowa sieci trakcyjnej.

- Przy tak szerokim zakresie robót bardzo często coś zaskakuje wykonawców. My jednak stanowimy ścisłą czołówkę branży i właśnie dlatego z sukcesem podejmujemy się najtrudniejszych wyzwań - mówi Stanisław Hołda, członek zarządu i dyrektor zarządzający CTL Service. - Dokładamy wszelkich starań, aby prace odbywały się zgodnie z harmonogramem. Na razie przebiegają one po naszej myśli.

   Przedstawiciele CTL Logistics zdają sobie sprawę, że rewitalizacja linii kolejowej nr 139 oraz inne remonty, które są prowadzone w tym samym czasie, np. w Węgierskiej Górce, mogą być uciążliwe nie tylko dla pasażerów Kolei Śląskich, ale także dla mieszkańców tej części Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

- Roboty budowlane zawsze wiążą się z pewnymi niedogodnościami. Trudności te, na tyle, ile to możliwe, minimalizujemy. Z myślą o okolicznych mieszkańcach ciężki sprzęt wykorzystujemy w minimalnym zakresie - mówi prezes zarządu CTL Logistics Grzegorz Bogacki. - Do końca października zakończymy prace związane z siecią trakcyjną oraz roboty torowe. Efekty naszej pracy będą służyć mieszkańcom regionu wiele lat. Myślę, że za parę miesięcy wszyscy to docenią.

   Rewitalizacja linii kolejowej nr 139 na szlaku Żywiec - Węgierska Górka odbywa się w ramach projektu inwestycyjnego pn. "Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice - Bielsko Biała - Zwardoń (granica państwa)". Wartość rewitalizacji odcinka wynosi ok. 43 mln zł i jest finansowana z budżetu państwa.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 wrzesień 2018 13:49

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj