logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Air France zaprasza swoich pasażerów do nowej ekologicznej inicjatywy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Linie lotnicze Air France uruchomiły nowy ekologiczny projekt pod nazwą „Trip and Tree” (Podróż i Drzewo), umożliwiając swoim pasażerom podjęcie działań na rzecz planety i zmniejszenie wpływu, jaki wywiera ich podróż lotnicza na środowisko naturalne. Podczas zakupu dowolnego biletu lotniczego na stronie airfrance.pl, klienci mogą przekazać darowiznę na dowolną kwotę, aby w ten sposób pomóc finansować jedną z wielu akcji zalesiania naszej planety. Inicjatywa jest otwarta dla pasażerów z 48 krajów, w tym z Polski.

Dlaczego sadzimy drzewa?
Kupując bilet na przelot Air France, klienci linii mogą zadeklarować dowolną kwotę darowizny, którą Air France następnie przekaże organizacjom sadzącym drzewa w różnych częściach świata. W akcji biorą udział plantacje drzew, między innymi w: Togo, Francji, Indonezji (Bali), czy na Madagaskarze. Sadzenie nowych drzew jest ważną inicjatywą „naprawczą” wobec rabunkowej działalności człowieka. Służy w wyraźny sposób ochronie różnorodności biologicznej. Lasy magazynują węgiel, więc nasadzanie drzew wpływa na redukcję CO2 w atmosferze. Poza tym drzewa wzbogacają glebę i pomagają w uzupełnianiu zasobów wody.
Projekty, takie jak „Trip and Tree”, są również formą wsparcia lokalnych społeczności, poprzez tworzenie nowych miejsc pracy w krajach rozwijających się. Air France, wraz ze swoimi klientami, pragnie w ten sposób neutralizować skutki, jakie podróże lotnicze wywierają na środowisko naturalne. Spalane paliwo lotnicze to emisja CO2 do atmosfery, a drzewa są pomocne w pochłanianiu gazów. Zapraszając swoich pasażerów do tej ekologicznej inicjatywy, Air France ma nadzieję tworzyć społeczność podróżnych, którzy są świadomi, odpowiedzialni i wrażliwi na losy ziemi.

Jak to działa?
Aby wesprzeć sadzenie drzew, można przekazać darowiznę przy zakupie biletu. Dokonując rezerwacji na airfrance.pl, po wyborze trasy, godzin lotu i oferty cenowej, należy kliknąć „posadź drzewo”, a następnie wpisać kwotę, którą chcemy podarować. O tę kwotę zostanie powiększona nasza całkowita należność za bilet, a Air France przekaże nasz datek jednej z organizacji zajmującej się zalesianiem.

Air France i zrównoważony rozwój
Od wielu lat Air France jest liderem transportu lotniczego w zakresie zrównoważonego rozwoju, zajmując wraz z KLM najwyższą pozycję w rankingu Dow Jones Sustainability Index w Europie i na świecie. Ambicją linii jest zmniejszenie emisji CO2 o 20% do 2020 roku. Przewoźnik jest świadomy wyzwań w obliczu zagrożeń dla środowiska naturalnego, dlatego nieustannie podejmuje nowe inicjatywy, które pomagają zmniejszyć jego ślad ekologiczny. Projekt „Podróż i drzewo” jest najnowszym przykładem działań Air France w tym zakresie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 luty 2019 14:27

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj