logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Agility Logistics organizuje transport żurawi ratowniczych z Polski na Tasmanię

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polski oddział Agility Logistics, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, zorganizował transport morski do Tasmanii żurawi ratowniczych, wyprodukowanych w Polsce. Odbiorcą była jedna z największych i najsłynniejszych na świecie stoczni, specjalizująca się w budowie katamaranów i statków. Organizację tego transportu wspierał australijski oddział Agility. 

Przewożonym ładunkiem były dwa żurawie ratownicze, wykorzystywane do podnoszenia oraz opuszczania łodzi ratunkowych na katamaranach. Każdy z nich ważył 2,26 tony i miał 6 m długości, 2,3 m szerokości oraz 1,1 m wysokości. Odebrane z fabryki w Dąbrowie Tarnowskiej w południowej Polsce maszyny zostały dostarczone do Hobart, stolicy Tasmanii (Australia). Kluczowe znaczenie przy przygotowaniu tej dostawy miało odpowiednie zabezpieczenie urządzeń na długi czas transportu, sprawnie zorganizowany załadunek do kontenera, w którym były przewożone, oraz bardzo dobra znajomość przepisów, co znacznie usprawniło skomplikowaną odprawę celną.

- Cały proces rozpoczął się od otrzymania zapytania od naszego australijskiego oddziału, mieliśmy sprawdzić m.in. możliwości załadunkowe i typ kontenera. Wspólnie ze współpracującą z nami firmą Danpol, która specjalizuje się w produkcji opakowań przemysłowych i rozwiązaniach gwarantujących bezpieczny transport, uznaliśmy że najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie transport morski dźwigów w kontenerze 40HC - wyjaśnia Anna Głyżewska, pricing specialist, Agility Logistics.

Do zadań polskiego oddział Agility Logistics należał odbiór żurawi ratowniczych z fabryki w Dąbrowie Tarnowskiej, przetransportowanie ich do portu w Gdyni oraz nadzór nad przeładunkiem i załadunkiem na statek. Za dostawę maszyn z tasmańskiego portu do siedziby klienta odpowiadał już australijski oddział Agility.

- Kluczowe znaczenie przy przewozie żurawi ratowniczych miało dla nas odpowiednie zabezpieczenie ładunku na czas transportu zarówno drogowego, z fabryki do portu, jak i morskiego, na trasie Gdynia - Hobart, który miał trwać 53 dni. W tym celu został zaprojektowany drewniany stelaż, na którym umieściliśmy urządzenia. Przygotowaliśmy także konstrukcje mocujące i zbudowaliśmy podest pod ramię dźwigów. Cały ładunek był zabezpieczony folią antykorozyjną VCI - uzupełnia Maciej Brandt, Operations Clerk Sea Freight, Agility Logistics.

Spedytorzy Agility Logistics zapewnili też wsparcie przy odprawie celnej ładunku, która w przypadku tego transportu okazała się bardziej złożona niż przy standardowej odprawie eksportowej. Wymagała wypełnienia dodatkowych procedur związanych m.in. z decyzją załadowcy o skorzystaniu z własnej agencji celnej, co przy zmianie środka transportu (z samochodu na kontener) wymagało uzyskania oddzielnej zgody Urzędu Celnego. Podobnie było w przypadku uzyskania pozwolenia UC na jednorazowe uznanie miejsca przeładunku, w którym były dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego.

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 maj 2019 11:28

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj