Zaloguj się

Nowy czy używany wózek widłowy?

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

Wózki widłowe są podstawą niejednego zakładu produkcyjnego, składu budowlanego i magazynu. Znajdując wiele zastosowań, urządzenie to stało się kluczem do sprawnego transportu bliskiego. Niestety, wysokiej jakości wózek widłowy wciąż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami (zakupu, serwisowania, konserwacji). Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, czy używane urządzenie sprawdzi się wystarczająco dobrze. Czy warto postawić na takie rozwiązanie i czym różni się ono od nowego sprzętu?

Czym charakteryzują się nowe wózki?
Nowe wózki widłowe to propozycja dla tych, dla których cena zakupu nie gra znacznej roli. Zwykle będą to przedsiębiorcy o ugruntowanej pozycji w swoim biznesie, którzy posiadają stabilne i przewidywalne zarobki. Kosztując więcej, nowe wózki posiadają wiele korzyści - o jakich mowa?

  • Pewność nowości technologicznych – każdego roku wózki widłowe się zmieniają, zapewniając coraz to nowe funkcje, które usprawniają pracę. Szczególnie ważne są nowoczesne akumulatory, które ładują się dużo szybciej od ich starszych odpowiedników. Nie bez znaczenia jest też udźwig, zakres pracy wysięgnika i zwrotność pojazdu.
  • Dłuższa gwarancja – w przypadku nowych urządzeń gwarancja obejmuje najczęściej kilka pierwszych lat, co pozwala na większą pewność podczas użytkowania, bez zmartwień o możliwe koszta naprawy.
  • Mniejsza awaryjność w pierwszych latach użytkowania – każdy element wózka jest nieużywany, przez co nie mógł stać się mniej sprawny poprzez eksploatację. Efektem tego jest mniejsze prawdopodobieństwo niechcianych awarii.

Używane wózki widłowe – jakie korzyści przynoszą?
Wybierane przez wielu rozpoczynających przedsiębiorców, używane wózki widłowe charakteryzują się licznymi zaletami. Które z nich są kluczowe przy ich wyborze?

  • Cena – jest to aspekt podstawowy, przez który używane wózki posiadają tak wielki popyt. Ich zakup nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu firmy, pozwalając jednocześnie na wykonywanie zaplanowanych działań. Nie tylko cena ma tutaj znaczenie, a też sam sposób zakupu – wielu przedsiębiorców docenia możliwość zakupu gotówką, bez dodatkowych opłat w przyszłości, przez co nie ma mowy o zadłużeniu się na lata.
  • Stan urządzenia – używany wózek widłowy musiał przejść remont generalny lub przynajmniej szeroko zakrojone prace serwisowe, przez co na pewno znajduje się w wysokiej kondycji. Dokładny przegląd pozwolił na wdrożenie napraw dotyczących najczęstszych usterek, wymiany płynów eksploatacyjnych i opon, jak również przeprowadzenie zabiegów blacharsko-lakierniczych. W ten sposób używane modele często można nawet pomylić z nowymi.
  • Gwarancja – wózki widłowe z drugiej ręki również otoczone są gwarancją, choć zwykle jest ona krótsza, niż w przypadku nowej opcji. Nie zmienia to jednak faktu, że urządzenia te najczęściej są chronione przez 6 lub 12 miesięcy, co zwiększa komfort kupującego.

Jak można zauważyć, używane opcje wcale nie są złym wyborem. Pozwalają zaoszczędzić wtedy, gdy tego najbardziej potrzebujemy. Co oferują ich odpowiedniki wprost z salonu?

Używany, czy nowy – który wózek wybrać?
Odpowiedź jest jednocześnie prosta i skomplikowana – wszystko zależy od sytuacji w naszym przedsiębiorstwie. Jeśli zależy nam na zminimalizowaniu początkowych kosztów i rozruszaniu biznesu, zakup używanego wózka będzie dużo lepszą opcją. Zarówno nowe jak i używane wózki widłowe można znaleźć u znanych dealerów np. fltgrupa.pl. W tym przypadku, dla maszyn używanych firma FLT oferuje dodatkową gwarancję, natomiast profesjonalny zespół, chętnie pomoże w doborze sprzętu dopasowanego do określonych potrzeb i oczekiwań. Dla przedsiębiorców, którzy doceniają najnowsze technologie i bezawaryjność, a przy tym nie posiadają ograniczeń finansowych, polecane są opcje nowe. Dla wybranych Klientów z mniejszym budżetem lub mniejszymi potrzebami zakup używanego wózka, lub jego wynajem, będzie również świetnym rozwiązaniem.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 18 sierpień 2022 12:37
Zaloguj się by skomentować