logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Usługa „szyta na miarę” na przykładzie firmy BIPROTRANS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nie ma takiego pojęcia jak standardowa usługa. Każda usługa może być różnie postrzegana przez klientów, ponieważ każdy z nich ma odmienne potrzeby. Dlatego też, pomiędzy stronami musi występować bliska współpraca. Brak takiej współpracy powoduje utrudnienia w opracowywaniu należytej oferty, a tym samym spełnieniu oczekiwań klientów. Niezwykle istotną sprawą jest wybór cech wyróżniających, które powinny spełniać poniższe kryteria2: znaczenie - cecha wyróżniająca jest szczególnie istotna w przypadku dostatecznie dużego rynku, rozpoznawalność - cecha wyróżniająca daje wyraźną przewagę nad innymi dostępnymi ofertami, komunikatywność - cechę wyróżniającą można zakomunikować w sposób prosty lub bardzo mocno ją podkreślić. wyższość - cechy wyróżniającej nie można łatwo skopiować, dostępność - wybrany segment klientów będzie gotowy zapłacić za tę cechę i będzie go na to stać.
Wyższa cena z powodu wyróżniającej się cechy (cech) będzie zrozumiana jako rekompensata za dodatkowe koszty poniesione przez firmę, rentowność - wprowadzenie cechy wyróżniającej przyniesie firmie dodatkowy zysk.
Obsługa klienta jest niezwykle złożoną koncepcją, która odgrywa coraz większą rolę jako środek uzyskiwania i podtrzymywania zróżnicowania na rynku.
Z uwagi na fakt, że nie ma dwóch takich samych klientów, należy pamiętać, że obsługa musi być dopasowana do potrzeb różnego rodzaju klientów. Kluczową rolę
w budowaniu wartości dla klienta może odgrywać zarządzanie logistyką w całym jego cyklu poprzez wymaganie zadowolenia klientów. Do osiągnięcia tego, firmy powinny strategię logistyczną zorientowaną na rynek i przedefiniować cele obsługi klienta w oparciu o szczegółowe wymagania tych ostatnich. Zatem osiągnięcie perfekcyjnego zamówienia powinno stanowić podstawę oceny działalności w zakresie obsługi oraz budowy standardów obsługi.
Gdy wymagania klienta są w pełni zaspokojone mówimy wtedy o perfekcyjnym zamówieniu. Definicja ta jest oczywiście inna dla każdego klienta, ale zwykle możliwe jest pogrupowanie klientów w segmenty i określenie kluczowych potrzeb tych segmentów w zakresie obsługi. Gdy realizacja wszystkich potrzeb spełnia oczekiwania klienta spełnione jest perfekcyjne zamówienie. „W ten sposób, miernik obsługi możemy zdefiniować jako odsetek przypadków, w których oczekiwania klienta zostały w pełni zaspokojone”4.
Może on być wykorzystany do pomiaru obsługi na poziomie pojedynczego klienta, oraz na każdym innym poziomie, tj. segmentu, kraju czy centrum dystrybucyjnego. Wskaźnik OTIF (ang. (...)

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj