Zaloguj się

EKSPERT RADZI

Fryderyk Kriger

Fryderyk Kriger

Radca prawny w Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy, specjalista od prawa ubezpieczeń, prawa gospodarczego, prawa transportowego oraz prawa pracy. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w kancelariach radcowskich, adwokackich i komorniczych, w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego w Poznaniu, obsługując Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, a także obejmując stanowisko kuratora sądowego dla osób prawnych nieposiadających organów uprawnionych do ich reprezentacji. Prowadził wykłady i warsztaty na jednej z poznańskich uczelni wyższych w zakresie stosowania prawa, interpretacji przepisów, analizy umów i prawa pracy. Swoje doświadczenie w zakresie ubezpieczeń zdobył podczas 12-letniej współpracy z największymi zakładami ubezpieczeniowymi w Polsce, a podejmowane przed Sądem Najwyższym problematyki doprowadziły do wydania uchwał, na stałe kształtujących doktrynę i orzecznictwo. Reprezentuje klientów w sporach sądowych obejmujących problematykę prawa zobowiązań, w tym prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa pracy i prawa transportowego, także na obszarze prawa prywatnego międzynarodowego.


rpms small


Kancelaria Prawna RPMS Staniszewski & Wspólnicy specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce oraz sektora IT. Doświadczona i szeroka kadra pozwala na świadczenie pełnego wsparcia prawnego, od ochrony właśności intelektualnej, ochrony marki, przez przekształcenia spółek, koordynowanie procesów windykacyjnych, po realizacje z zakresu prawa mediów oraz prawa transportowego. RPMS działa w wymiarze ogólnopolskim i posiada placówki w największych polskich miastach, a także międzynarodowym, pracując z zagranicznymi klientami z państw członkowskich Unii Europejskiej, a także wspomagając prawnie przedsiębiorców działających w skali międzynarodowej.

 

Jak długo przechowywać nieodebrany towar, kto płaci za magazynowanie?

W branży transportowej niekiedy zdarza się, że odbiorca odmówi przyjęcia towaru dostarczonego przez przewoźnika. W rezultacie kierowca pozostaje z pełnym autem dostawczym i jest pozbawiony możliwości realizowania kolejnych przewozów. Czy w takiej sytuacji przewoźnik ma obowiązek przechowywać ładunek, a jeżeli tak – kto ponosi wynikłe z tego tytułu koszty?

Subskrybuj to źródło RSS