Zaloguj się

Planowanie logistyczne. Podręcznik do kształcenia w zawodzie technik logistyk. Wyd. II zmienione

obrazek
  • Kategoria: Logistyka
  • Autor: Bogusław Śliwczyński
  • Data wydania: 2008
  • Wydawca: Instytyt Logistyki i Magazynowania

Odwiedź stronę wydawcy

W książce omówiono wiele powiązanych wzajemnie obszarów planowania, składających się na logicznie uporządkowane decyzje zaopatrzenia, wytworzenia i dostarczenia produktów na docelowy rynek, podporządkowane celom obsługi klienta, wielkości sprzedaży i zysku.

Przedstawione w 14 rozdziałach zagadnienia zintegrowanego planowania procesów i systemów logistycznych w łańcuchach dostaw dotyczą zarówno planowania logistyki, jak i zasad systemowo powiązanego planowania logistycznego. Zagadnienia planowania zaprezentowano zarówno w zakresie planowania operacyjnego, jak i planowania kosztów oraz budżetowania. Ponadto omówiono zagadnienia kontroli opracowanych planów, zarządzania jakością oraz systemów informacji logistycznych, które również składają się na podejmowanie rozważnych decyzji planistycznych w logistyce. Zagadnienia planowania logistycznego na poziomie strategicznym, taktycznym i operacyjnym w wielu obszarach planowania przepływu materiałów – zaopatrzenia, zapasów, magazynowania, produkcji, transportu i dystrybucji zilustrowano rysunkami i przykładami obliczeniowymi. Warsztat narzędziowy książki – metody, przykłady obliczeń, ćwiczenia do samodzielnego rozwiązania – może być przydatny w przekazywaniu wiedzy oraz wytłumaczeniu i zobrazowaniu przez nauczycieli roli i praktycznego zastosowania planowania w zarządzaniu logistyką.

Książka jest pierwszą w Polsce próbą całościowego ujęcia zagadnień planowania przepływu materiałów w łańcuchach i sieciach dostaw. Treść podręcznika jest zgodna z programem nauczania przedmiotu planowanie logistyczne.
Podręcznik jest adresowany do uczniów techników i szkół policealnych. Książka może być przydatna także dla studentów pierwszych lat studiów uczelni ekonomicznych i technicznych. Przedstawione przypadki zastosowań i przykłady liczbowe mogą znaleźć praktyczne odniesienie w pracy logistyków w przedsiębiorstwach.