Zaloguj się

Konteneryzacja w logistyce materiałów niebezpiecznych

obrazek
  • Kategoria: Transport
  • Autor: Henryk Zielaskiewicz, Mirosław Antonowicz
  • ISBN: 978-83-7789-568-9
  • Wydawca: Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji

Odwiedź stronę wydawcy

Książka pod tytułem "Konteneryzacja w logistyce materiałów niebezpiecznych" to możliwość pogłębienia wiedzy na temat logistyki materiałów sklasyfikowanych jako niebezpieczne i możliwości zastosowania do tego segmentu ładunków procesów zachodzących w logistyce, a także w kolejowych przewozach intermodalnych.

Niniejsza monografia zawiera szereg praktycznych przykładów, połączonych z teorią tematyki, jak również faktyczną diagnozą i oceną rynku transportu ładunków intermodalnych i niebezpiecznych w Polsce. Wprowadzenie powinno pomóc w ocenie materiału, a zarazem zachęcić do dalszego zapoznania się z treścią książki. Globalizacja oraz daleko idąca specjalizacja generują zapotrzebowanie na usługi transportowe, które posiadają znaczący udział w ogólnych kosztach obsługi logistycznej. Dlatego ważnym zagadnieniem jest stosowanie odpowiednich technologii przewozów. Procesy transportowe nie pozostają bez wpływu na nasze otoczenie. Rozwój technologiczny daje nowe możliwości ograniczenia szkodliwego oddziaływania na środowisko naturalne. Poszczególne gałęzie transportowe, z uwagi na uwarunkowania techniczno-technologiczne, mają różny wpływ na otoczenie.

Andrzej Górnikiewicz, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu kolejowych przewozów intermodalnych, były wieloletni dyrektor Biura Przewozów Intermodalnych w PKP Cargo i PS Trade Trans, w swojej recenzji pisze: Ma ona charakter wybitnie podręcznikowy z cechami poradnika, a zatem może być jednocześnie pożyteczna dla studentów kierunków transportowo-logistycznych jak i dla praktyków, na co dzień mających do czynienia z transportem towarów niebezpiecznych - ocenia i dodaje: Przewozy intermodalne od kilku lat rozwijają się dynamicznie. To nie moda, a trend, który do nas dotarł ze świata, to konieczność i coraz większe wymogi przemysłu stawiane transportowi, w tym przewozom materiałów niebezpiecznych w transporcie kombinowanym. Autorzy opisali w książce zagadnienia, które dotąd nie były poruszane w literaturze fachowej.

Prof. Andrzej Bujak z Instytutu Logistyki wrocławskiej WSB, podkreśla, że autorzy książki podjęli się przedstawienia bardzo istotnych dla współczesnej gospodarki konteneryzacji przewozów materiałów niebezpiecznych. - Zaprezentowane w książce treści pozwalają na połączenie w jedną, spójną całość szeregu uwarunkowań i zagadnień związanych z konteneryzacją i transportem materiałów niebezpiecznych z różnych punktów widzenia - pisze prof. Bujak.