Zaloguj się

Nowe terminale DHL Express w Kielcach i Szczecinie

DHL Express (Poland) uruchomił 2 nowe terminale - w Kielcach i Szczecinie. Nowoczesne rozwiązania, automatyzacja procesów sortowania, wzrost potencjału przynoszą już wymierne korzyści klientom firmy.Terminal w Szczecinie
W zachodniopomorskim i Szczecinie firma jest obecna od 20 lat. Klientów obsługuje zespół ponad 130 pracowników i kurierów. Nowy obiekt należy do najnowocześniejszych w regionie. Jednocześnie pełni funkcję terminala do obsługi przesyłek krajowych i międzynarodowych oraz sortowni międzynarodowych przesyłek lotniczych (gateway), jednej z 6 działających w Polsce. Jako jedyna firma kurierska w Szczecinie DHL Express ma też własną agencję celną, zapewniającą profesjonalną obsługę celną. W obiekcie znajduje się też magazyn przesyłek celnych. Wartość inwestycji to ponad 4,7 mln EUR. Terminal może obsługiwać do 10,5 tys. przesyłek dziennie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, do których należy m.in. ponad 175 m. automatyczny sorter z wydajnością 2200 paczek na godzinę i bezpośrednim sortem na 5 kierunków wysyłkowych. Posiada 67 bram - 19 z rampami hydraulicznymi do obsługi samochodów ciężarowych, 1 do obsługi przesyłek ciężkich z podjazdem, 4 do załadunku i rozładunku paczek transportowanych luzem oraz 44 do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali to 2854 m kw., biura 650 m kw. W ramach globalnej strategii proekologicznej GoGreen, zadbano o odpowiednie rozwiązania w tym zakresie. Należą do nich wentylacja mechaniczna wyposażona w centralę wentylacyjną nawiewno-wywiewną z tzw. obrotowym wymiennikiem ciepła (zmniejszenie kosztów utrzymania ciepła), ogrzewanie gazowe, segregacja odpadów, instalacja „czujników obecności” do oświetlania pomieszczeń biurowych (oszczędność energii elektrycznej). Woda z parkingów i dróg manewrowych przed wprowadzeniem do kanalizacji jest podczyszczana w separatorze produktów ropochodnych. Hala jest wyposażona w ciąg naświetli w dachu, co w połączeniu z „inteligentnym” systemem zarządzania oświetleniem elektrycznym hali, dostosowującym się do natężenia światła zewnętrznego, oznacza optymalne wykorzystanie światła dziennego do pracy.

Terminal w Kielcach
W regionie świętokrzyskim firma jest obecna od ponad 14 lat. Za obsługę klientów odpowiada blisko 90 pracowników i kurierów DHL Express. Nowy terminal jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Kielcach, wartość inwestycji wyniosła blisko 3,2 mln EUR. Dziennie może obsługiwać do 7500 przesyłek - 250% więcej niż poprzedni obiekt. Tak znaczny wzrost zapewniają nowoczesne rozwiązania technologiczne, m.in. ponad 90 m. automatyczny sorter z wydajnością 2200 paczek na godzinę i bezpośrednim sortem na 2 kierunki wysyłkowe. Terminal posiada 42 bramy - 11 bram z rampami hydraulicznymi do obsługi samochodów ciężarowych oraz 31 bram do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali wynosi 1850 m kw., biura ponad 536 m kw. Wśród zastosowanych rozwiązań proekologicznych jest innowacyjny system wykorzystania wód opadowych (woda deszczowa z dachów) do spłukiwania toalet oraz wentylacja mechaniczna wyposażona w centralę wentylacyjną nawiewno-wywiewną z tzw. obrotowym wymiennikiem ciepła. Terminal jest ogrzewany gazowo. Prowadzona jest segregacja odpadów, a „czujniki obecności” do oświetlania pomieszczeń biurowych pozwalają na oszczędność energii elektrycznej.

Klienci korzystają z pełnej oferty DHL Express - ekspresowych usług krajowych oraz międzynarodowych do ponad 220 krajów na świecie (lotniczych i drogowych). Wśród najważniejszych korzyści z otwarcia nowych obiektów wymienić można:
•    Wydłużenie czasu obsługi klientów - dzięki sorterom oraz znacznie większej niż w poprzednich obiektach liczbie bram załadowczych kurierzy wcześniej rozpoczynają doręczanie przesyłek klientom w określonych rejonach.
•    Pełne bezpieczeństwo przesyłek - nowoczesne systemy monitoringu.
•    Wzrost potencjału i obsługa większej liczby przesyłek zapewnia najwyższej jakości serwis w czasie tzw. szczytów paczkowych (np. przed świętami).

Kurierzy w nowych terminalach, tak jak w całej Polsce, mają przenośne skanery, dzięki którym on-line mogą odbierać i przesyłać do systemu DHL informacje o statusie realizacji zleceń. To daje pełną kontrolę nad procesem transportowym, a klienci mogą sprawdzić status przesyłki na www.dhl.com.pl lub w Contact Center, tel. (42) 6 345 345.

- Otwarcie obiektów w Kielcach i Szczecinie jest kolejnym etapem realizacji planu inwestycji w rozwój sieci logistycznej. Tylko w latach 2009-2010 uruchomiliśmy 8 nowych terminali o łącznej wartości blisko 21 mln EUR. To pozwoliło nam na znaczące zwiększenie efektywności procesu obsługi klientów. Ten sukces zawdzięczamy zaangażowaniu naszych pracowników i kurierów, którym chciałbym za to podziękować - powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland). - Ale co najważniejsze, nie jest to nasze ostatnie słowo. W odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby klientów przewidujemy kolejne inwestycje w kluczowych dla naszej działalności obszarach, dzięki którym zapewniamy najwyższej jakości serwis. Czyli rozwój oferty i usług oraz zwiększanie efektywności sieci logistycznej.  

Ostatnio zmieniany w piątek, 03 grudzień 2010 10:48
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe