logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

CEMAT 2014 pod hasłem "inteligentnej logistyki"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Od lewej siedzą: Brigitte Mahnken - rzeczniczka prasowa targów CeMAT, dr Andreas Gruchow - członek zarządu Deutsche Messe AG, Christoph Beumer - przewodniczący prezydium Targów CeMAT. Od lewej siedzą: Brigitte Mahnken - rzeczniczka prasowa targów CeMAT, dr Andreas Gruchow - członek zarządu Deutsche Messe AG, Christoph Beumer - przewodniczący prezydium Targów CeMAT.

Targi CEMAT zawsze były promotorem innowacji wdrażanych w systemach logistycznych. Analizując wypowiedzi ekspertów i osób odpowiedzialnych za organizację przyszłorocznej edycji tego wydarzenia, można dojść do następującego wniosku: obecnie nie chodzi już tylko o innowacyjne rozwiązania wykorzystywane indywidualnie w poszczególnych urządzeniach (np. wózkach widłowych, układnicach, czy sorterach), ale przede wszystkim inteligentne systemy sterujące, odpowiadające za działanie zintegrowanych systemów.

Nic więc dziwnego, że takie określenia jak: "Cloud computing", "Smart logistics" czy "internet produktów" zasiliły w ostatnich latach również terminologię logistyczną. Istotą współczesnej logistyki wewnętrznej jest pełna integracja różnorodnych procesów, stanowisk pracy, jednostek ładunkowych i oczywiście towarów. Wszystkie te elementy - niezależnie od miejsca - znajdują właściwą drogę i realizują właściwe zadania. Warunkiem tej globalnej komunikacji jest wyposażenie wszystkich elementów realizujących działania w obszarze logistyki wewnętrznej w coraz większą "dawkę" inteligencji. Inteligentne rozwiązania w coraz większym stopniu sterują autonomicznymi systemami, czego efektem jest ich pełna integracja.

Taką rzeczywistość rozwoju logistyki wewnętrznej zaprezentowali przedstawiciele targów CEMAT podczas specjalnej konferencji prasowej 25 czerwca br. w Hamburgu, połączonej ze zwiedzaniem największego terminala kontenerowego w porcie Hamburg (HHLA). Celem konferencji, w której uczestniczyła również nasza redakcja, była nie tylko prezentacja nowej strategii i formuły ogólnoświatowej wystawy logistycznej Hanowerze w dniach od 19 do 23 maja 2014 roku. Warto zaznaczyć, że spotkanie redaktorów prasy logistycznej z ekspertami miało charakter forum dyskusyjnego, którego głównym tematem były trendy w logistyce wewnętrznej. W tym kontekście na uwagę zasługuje wypowiedź Andreasa Gruchow, członka zarządu targów CEMAT. Jego zdaniem "logistyka wewnętrzna wspomaga rozwój efektywnych procesów logistycznych i w ten sposób coraz silniej oddziałuje na nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne".

CEMAT to wielka przygoda z logistyką i ludźmi, którzy ją tworzą, wdrażają i popularyzują. Samo wydarzenie przypomina kilka wielkich scen, na których zamiast muzyków występują inteligentne urządzenia, zapewniające perfekcyjny przepływ materiałów i informacji w magazynach i halach produkcyjnych, na lotniskach i w portach. Na pięciu wielkich "scenach" o łącznej powierzchni 160.000 mkw. wystąpią:
1. PICK & PACK: usługi logistyczne, technika opakowaniowa, automatyczna identyfikacja.
2. MOVE & LIFT: urządzenia transportu wewnętrznego.
3. STORE & LOAD: systemy magazynowe, systemy regałowe.
4. LOGISTICS IT: oprogramowanie logistyczne, RFID, doradztwo logistyczne.
5. MANAGE & SERVICE: nieruchomości logistyczne, usługi finansowe.

Dzięki kooperacji z monachijskimi targami transport logistic swoją ofertę przedstawią po raz pierwszy operatorzy logistyczni. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie pokaz urządzeń do obsługi terminali morskich i śródlądowych. Nie zabraknie także konferencji i seminariów tematycznych, oczywiście z międzynarodową obsadą.

Ostatnio zmieniany piątek, 02 sierpień 2013 13:07

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj