logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Redaktorzy Logistyki.net.pl na CeMAT-Preview

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

18 marca br. przedstawiciele redakcji czasopisma „LOGISTYKA” i portalu Logistyka.net.pl uczestniczyli w międzynarodowej konferencji prasowej (CeMAT Preview), połączonej z ekskluzywną prezentacją oferty najważniejszych wystawców targów CeMAT.

Celem spotkania z dziennikarzami z całego świata była nie tylko sama zapowiedź majowego wydarzenia targowego, ale również prezentacja aktualnej sytuacji w logistyce wewnętrznej. Jednym z gości „CeMAT Preview” był Wilfried Neuhaus-Gallade, przewodniczący Niemieckiego Związku Producentów Maszyn i Urządzeń (VDMA). Przedstawił on między innymi listę "Top 10", na której znaleźli się liderzy branży logistycznej na świecie pod względem wysokości obrotów w obszarze logistyki wewnętrznej: Na pierwszym miejscu Chiny z 80,8 mld euro na koncie, następnie Stany Zjednoczone, Niemcy, Japonia, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Austria i Brazylia. O wysokiej dynamice świadczy fakt, że obroty chińskich firm wzrosły aż o 28%, amerykańskich o 15% i niemieckich o 12% w stosunku do roku poprzedniego.

Już za dwa miesiące cała branża logistyczna spotyka się na targach CeMAT w Hanowerze w dniach od 19.05. do 23.05. br. Ponad 1000 wystawców z 40 krajów na powierzchni 120.000 m kw. zaprezentuje najbardziej innowacyjne rozwiązania, które być może zmienią oblicze światowej logistyki. W stolicy Dolnej Saksonii nie zabraknie także polskich akcentów. Już w pierwszym dniu CeMAT-u podczas Polsko-Niemieckiego Forum Logistycznego Tomasz Janiak z Instytutu Logistyki Magazynowania przedstawi międzynarodowej publiczności wyniki najnowszego raportu o stanie polskiej logistyki (19 maja, pawilon 27, godzina 11.30 – 13.00).

 

Ostatnio zmieniany piątek, 21 marzec 2014 08:04

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj