logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DACHSER przywiózł fanom dach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DACHSER Air & Sea Logistics zorganizował transport dachu dla stadionu w Manaus.

   Stadion w Manaus, położony w środku Amazonii, jest jednym z najbardziej spektakularnych stadionów piłkarskich na świecie. Jego architektura odzwierciedla tropikalna florę lasów tropikalnych. Wznosząca się wysoko konstrukcja dachu, niczym gigantyczny liść z pajęczyną żyłek, przepuszcza światło przypominające babie lato unoszące się nad stadionem. To architektoniczne arcydzieło zaprojektowała znana berlińska firma architektoniczna.

Warunki klimatyczne w Manaus są bardzo trudne: wilgotność powietrza jest wysoka, a temperatury w dzień sięgają 40 stopni Celsjusza. Od grudnia do maja pada prawie codziennie. Spektakularny dach dla stadionu został wyprodukowany w Niemczech. Został wykonany z najwyższej jakości włókna szklanego, które doskonale chroni widzów przed promieniami UV i ulewami. Firma Ceno Membrane Technology z Westfalii specjalizuje się w produkcji konstrukcji tekstylnych o szerokim zastosowaniu. Jej szerokie portfolio produktów obejmuje również mniejsze dachy membranowe, a także systemy ochrony przeciwpożarowej oraz przed hałasem. Ceno zaprojektował, wyprodukował i zamontował dach stadionu w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy. Łącznie 252 membrany znajdują się na powierzchni 32.000 mkw. DACHSER Air & Sea Logistics zagwarantował, że wszystkie elementy zostały dostarczone dokładnie w terminie.
   Panele dachowe dotarły drogą morską do prywatnego terminalu portowego w Manaus, gdzie zostały rozładowane z zachowaniem najwyższej ostrożności. Tak jak wszystkie towary trafiające do Brazylii na mundial, odprawą dachu zajęła się specjalnie do tego przeznaczona agencja celna. Gruntownymi przygotowaniami do procedury odprawy, aby brazylijscy urzędnicy mogli sprawnie przejrzeć wszystkie dokumenty, zajęli się pracownicy DACHSER. Podczas gdy trwała jeszcze budowa stadionu, DACHSER przechowywał części składowe dachu w swojej strefie buforowej.

- Wymagania związane z planowaniem, transportem oraz usługami dodatkowymi były bardzo wysokie - mówi Manfred Asche, kierownik oddziału DACHSER Air & Sea Logistics w Münster/Osnabrück. - Kluczem do zrealizowania dostaw dokładnie na czas była doskonała komunikacja między producentem – firmą Ceno, DACHSER w Brazylii, jako brokerem celnym oraz nami, jako dostawcą usług logistycznych.

Supernowoczesny stadion w Manaus jest jednym z dwunastu miejsc, w których odbędą się mecze tegorocznego turnieju. Ten obiekt leżący w środku dżungli w metropolii Manaus pomieści 42.374 kibiców. Jedno jest pewne – konstrukcja dachu zapewni kibicom ochronę zarówno przed oberwaniem chmury, jak i palącym, równikowym słońcem.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 lipiec 2014 11:55

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj