logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

WSL najlepszą uczelnią logistyczną w Polsce według Rankingu Perspektyw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsza wśród logistycznych i 25. wśród wszystkich niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce - Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zdobyła wysokie noty w corocznym rankingu szkół wyższych, opracowanym przez Fundację Perspektywy. Tegoroczny skok w zestawieniu oznacza, że WSL jest drugą niepubliczną uczelnią w Wielkopolsce.

   Wysokie miejsce WSL w tegorocznym rankingu jest odzwierciedleniem wzmożonych działań rozwojowych uczelni - począwszy od zintensyfikowanej współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami w sektorze logistyki, poprzez tworzenie praktycznych programów specjalności aż po innowacyjne formy studiowania. Pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna skupia ponad 30 partnerów biznesowych i patronuje niemal 300 szkołom ponadgimnazjalnym kształcącym logistyków, w całej Polsce.
   Niesłabnący popyt na dobrze wykwalifikowanych logistyków oraz dynamika zmian w tej branży wymaga adekwatnych rozwiązań edukacyjnych. Jednym z nich są studia dualne WSL – niespotykane jak dotąd na uczelniach logistycznych – połączenie studiów licencjackich z programem płatnych staży. Absolwenci tych studiów, po trzech latach zdobędą nie tylko dyplom uczelni, potwierdzający osiągnięcie danego poziomu wiedzy merytorycznej. Będą dysponować praktycznymi kompetencjami, zdobytymi podczas kilkutygodniowych pobytów w firmie, gwarantującej staż. Co więcej, na zajęciach w WSL spotkają specjalistów-praktyków, a połowę programu studiów zrealizują w języku angielskim.

- Wysokie miejsce w rankingu to dla nas impuls do podejmowania kolejnych inicjatyw projakościowych - mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Jest ukoronowaniem dążeń Wyższej Szkoły Logistyki do osiągnięcia pozycji lidera wśród uczelni logistycznych w Polsce.

Tegoroczna, 15. edycja rankingu prezentuje poparte wielowymiarową analizą oceny 195 polskich uczelni: 88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych i 27 państwowych wyższych szkół zawodowych. Najważniejsze kryteria oceny szkół niepublicznych to: siła naukowa – uprawnienia do nadawania stopni naukowych, jakość kadry dydaktycznej, oferta studiów magisterskich i podyplomowych, liczba cytowań i publikacji; prestiż – opinia pracodawców i środowiska akademickiego oraz warunki kształcenia. Pod uwagę brano też umiędzynarodowienie uczelni oraz innowacyjność czyli sprawność pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie rozwoju i badań.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj