logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Solarisowe Klasy Patronackie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W kolejnym roku szkolnym, pod egidą Klasy Patronackiej Solarisa, edukację rozpoczęło dziewiętnastu nowych uczniów. Po zakończeniu trzyletniej nauki na najlepszych absolwentów, kształcących się w zawodzie monter mechatronik, czekają oferty pracy w podpoznańskiej fabryce autobusów.

   Od siedmiu lat Solaris Bus & Coach S.A. i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Murowanej Goślinie ściśle współpracują w obszarze edukacyjnym. Celem tego działania jest budowanie przyszłej kadry pracowniczej, przy jednoczesnym wspieraniu lokalnego szkolnictwa i inwestowaniu w miejscowy rynek pracy. Zatrudnienie w firmie znalazło dotychczas trzydziestu siedmiu absolwentów wcześniejszych edycji Klasy Patronackiej. O rosnącej popularności programu świadczy systematyczny wzrost liczby przystępujących do niego osób. W bieżącym roku szkolnym naukę rozpoczęło dziewiętnastu uczniów. Z kolei dziewięciu absolwentów klasy odebrało umowy o pracę.
   Możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i uzyskania, po zakończeniu edukacji, zatrudnienia w renomowanej firmie stanowi dla młodych ludzi istotny czynnik wpływający na decyzję o rozpoczęciu kształcenia w zawodzie objętym przez Solarisa patronatem. Program nauki jest ułożony w sposób umożliwiający młodym ludziom poznanie całego procesu produkcyjnego. Regularna zmiana brygad, w ramach których zdobywają praktyczne umiejętności i doświadczenie sprawia, że na początku trzeciej klasy uczniowie wykonują już 75% zadań i czynności przypisanych etatowemu pracownikowi.
   Program Praktycznej Nauki Zawodu Solaris Bus & Coach S.A., przy współpracy z innymi szkołami zawodowymi, objął również fabrykę w Środzie Wielkopolskiej. Uczniowie przygotowują się tam do pracy na stanowisku spawacza, a do ich wyłącznej dyspozycji oddane są cztery stanowiska spawalnicze wyposażone w nowoczesne urządzenia. Obecnie, we wspomnianym zawodzie, w średzkiej fabryce kształci się dziesięciu uczniów.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj