logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Ruszyła VII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 października 2014 roku rozpoczęła się VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do pierwszego, szkolnego etapu zgłosiło się ponad 8500 uczniów z 290 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Coroczny turniej wiedzy logistycznej organizuje Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

   Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili dziś do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy z dziedziny logistyki. Wśród 25 pytań w teście jednokrotnego wyboru dominowały zagadnienia dotyczące zapasów - to temat przewodni tegorocznej, siódmej edycji. Ponad 8500 uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z logistyką, rywalizuje o najwyższe laury - cenne nagrody rzeczowe, praktyki i staże w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych, zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

- Do VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zgłosiła się rekordowa liczba uczniów - mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. - Bardzo cieszy nas aktywna i ambitna postawa młodych logistyków. Dla wielu z nich to początek kariery w wymarzonym zawodzie, nagrodą są nie tylko studia, ale i staże w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

   O tym, kto najlepiej poradził sobie w pierwszym etapie, rozszyfrował nazwy CIM, ERP, ECR czy GS1 i poradził sobie m.in. z obliczeniem rotacji zapasu, dowiemy się do końca października. Kolejny do pokonania – etap okręgowy odbędzie się 5 grudnia w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Najzdolniejsi spośród uczestników VII edycji, spotkają się w finale, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 6 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r.
   Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego.
   Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Organizację olimpiady i promocję młodych talentów co roku wspierają sponsorzy. Złotymi Sponsorami VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, DPD Polska, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH oraz Transics International. Sponsorzy Srebrni to: DB Schenker, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL.
   Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Eurologistics, LOG24.pl, Spedycje.pl, Polska Gazeta Transportowa, Forumtransportu.pl, TSL Biznes, Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn, Transport i Spedycja, NM.pl, Warehouse Monitor, Pracujwlogistyce.pl, log4.pl, Top Logistyk, logistyczny.com, etransport.pl, transportet.pl, portallogistyczny.com, logistyka.net.pl, edukacja.net, studia.net, dlaMaturzysty.pl, dlaStudenta.pl.

Ostatnio zmieniany piątek, 17 październik 2014 11:23

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj