Zaloguj się

P3 Logistic Parks kontynuuje doskonałe wyniki z 2015 roku zwiększając plany inwestycyjne

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

P3 Logistic Parks, wiodący ogólnoeuropejski właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych, rozpoczął 2016 rok budową ponad 220.000 mkw. powierzchni magazynowej w czterech krajach na terenie Europy. Tym samym firma prawie podwoiła wynik osiągnięty w ciągu 2015 roku, w którym dostarczyła na rynek łącznie 113.000 mkw. powierzchni magazynowej.

   Większość obecnie budowanej powierzchni jest już wstępnie wynajęta i dostarczana dla klientów w systemie Build-To-Suit - w tym nowe centrum logistyczne dla PSA Peugeot Citroen w P3 Niedersachsenpark w północno-zachodnich Niemczech. W wybranych przypadkach, na przykład w Czechach, firma buduje powierzchnię magazynową w celu skompensowania niedoborów rynku. Nowe inwestycje zbliżają P3 do mocnego wyniku osiągniętego w 2015 roku - był to najbardziej pracowity rok dla firmy od czasu jej powstania w 2001 roku.  
   W trakcie 2015 roku firma wynajęła blisko 407 000 mkw. w obrębie swojego europejskiego portfolio o powierzchni 3 mln mkw. i zawarła umowy przedłużenia najmu dla ponad 405 000 mkw. W całym portfolio odnotowano znaczny wzrost zajętości powierzchni, a poziom komercjalizacji obiektów P3 stale rośnie z roku na rok: z 89% na koniec 2013 roku do 91% w grudniu 2014 roku i 93% na koniec ubiegłego roku. Firma osiągnęła poziom 100% komercjalizacji w Niemczech, Włoszech, Rumunii i Słowacji.
   Mając na koncie stabilną historię generowania przepływów pieniężnych i doskonały zwrot z zaangażowanego kapitału, P3 posiada doskonałe perspektywy do dalszego rozwoju. Firma zamierza dokonać zakupu terenów pod nowe parki, a także powiększyć swoje portfolio w strategicznych lokalizacjach w całej Europie. Zgodnie z tą strategią P3 pozyskało w styczniu 107.000 mkw. gruntu w Dolnej Bawarii (Niemcy), gdzie planuje wybudowanie obiektu logistycznego o powierzchni 55.000 mkw. pod nazwą P3 Gottfrieding.
   P3 odnotowało dynamiczny rozwój na początku 2015 roku, nabywając portfolio o powierzchni 467.000 mkw. w Polsce i Rumunii. W połączeniu z wcześniejszymi zakupami, na przestrzeni 18 miesięcy firma prawie podwoiła swoją bazę obiektów. W rezultacie P3 zwiększyło liczbę klientów z 98 do ponad 300 firm w dziewięciu krajach i rozbudowała swój zespół z 48 do ponad 110 pracowników.

- Jesteśmy dumni z wyników osiągniętych przez P3 w 2015 roku i liczymy na kontynuowanie dynamiki, z którą rozpoczęliśmy ten rok - powiedział Ian Worboys, CEO firmy P3. - Zaczynamy rok z pełną listą zamówień budowlanych - 11 obiektów w trakcie budowy w czterech różnych krajach, bank gruntów pozwalający na budowę ponad 1,3 mln mkw. powierzchni logistycznej i liczne transakcje BTS w trakcie realizacji. Jesteśmy przekonani, że zapewni nam to możliwość reakcji na zwiększony popyt najemców i zrównoważony rozwój firmy. W trakcie 2015 roku nasz zespół wykazał się zdolnością do skutecznej integracji personelu i nieruchomości w portfolio firmy - kontynuuje. - Portfolio w Polsce i Rumunii, które pozyskaliśmy na początku 2015 roku, jest tego dobrym przykładem. W czasie krótszym niż 12 miesięcy byliśmy w stanie dokonać integracji nieruchomości w ramach naszego portfela, zabezpieczyć znaczną liczbę przedłużeń umów najmu, znacznie zwiększyć poziom komercjalizacji - do 97% i podpisać umowę z Carrefour na utworzenie centrum dystrybucyjnego o powierzchni 81.000 mkw. w P3 Bucharest.

   Oprócz kontynuowania wzrostu i rozwoju geograficznego, P3 jest ukierunkowane na rozszerzanie funkcjonalności i możliwości swoich magazynów.

- Firmy coraz częściej wykorzystują swoje obiekty magazynowe do łączenia funkcji logistyki komercyjnej, obiektów ekspozycyjnych i ogólnodostępnego handlu detalicznego pod jednym dachem - powiedział Worboys. - Stwarza to różne wymagania wobec oferowanych przez nas budynków i parków. W ramach naszego zaangażowania do budowania silnych relacji z naszymi klientami i zrozumienia ich działalności, współpracujemy z nimi w celu zapewnienia im elastyczności i wszechstronności, która jest im potrzebna do osiągnięcia sukcesu i rozwoju w czasie najmu.
 
   P3 jest również pionierem we wprowadzaniu innowacyjnych technologii przy realizacji nowych budynków, które mają na celu zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie znacznych oszczędności kosztów operacyjnych dla klienta. W lipcu 2015 roku P3 dostarczyło magazyn „nowej generacji” o powierzchni 46.230 mkw. dla ID Logistics w P3 Mszczonów. Obiekt oferuje znaczne oszczędności energii, zwłaszcza w zakresie oświetlenia, a także zmniejszone zużycie wody. P3 uzyskało również certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „bardzo dobry“ dla nowego magazynu o powierzchni 40.000 mkw., dostarczonego w systemie BTS dla VF Corporation w parku P3 Prague D8. Obecnie P3 buduje magazyn o powierzchni 20.000 mkw. w P3 Niedersachsenpark dla PSA Peugeot Citroen, który zawiera między innymi drewniane konstrukcje więźby dachowej, energooszczędną elewacje, inteligentne oświetlenie, ogrzewanie wody z zasilaniem solarnym, a ponadto punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Ostatnio zmieniany w środa, 06 kwiecień 2016 09:09
Zaloguj się by skomentować